Przystań

Miłosierdzia

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

22 października 2023
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. Wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne swoją modlitwą i ofiarą.
 2. Dziś odbywa się liczenie wiernych obecnych w kościele i przyjmujących Komunię Świętą.
 3. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać na różańcu tajemnice zbawienia. Gromadzimy się na nim codziennie o godz. 8.00 i 17.30 w niedziele o godz. 17.00. Dla dzieci różaniec w poniedziałki i środy o godz. 17.00.
 4. W środę nowenna do św. Józefa. Tego dnia Msza Św. Wspólna za zmarłych o godz. 8.30.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – 18.00.
 6. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone kartki na wypominki: jednorazowe, roczne, cztery listopadowe msze św. wspólne za zmarłych, które odprawimy 8 i 15 listopada o godz. 8.30 oraz 22 i 29 listopada o godz. 18.00. A także msze wspólne za zmarłych, które odprawiamy raz w miesiącu przez cały rok. Ofiary z tegorocznych wypominek przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu ściany czołowej kościoła.
 7. W sobotę, 28 października organizujemy pielgrzymkę do Fromborka i Elbląga. W programie: zwiedzanie z przewodnikiem Fromborka (Archikatedra, Muzeum, pokaz w Planetarium, wieża widokowa, koncert organowy), Msza św., zwiedzanie Elbląga. Cena: 150 zł. Wyjazd o 6.00, powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii – zostało kilka wolnych miejsc.
 8. Również w sobotę 28 października przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – dzień imienin Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC Metropolity Gdańskiego. Pamiętajmy o Nim w naszej modlitwie.
 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę po wieczornej mszy św. w kościele.
 10. Pod chórem znajduje się aktualna prasa katolicka.
 11. Bardzo dziękujemy za troskę o czystość w naszej świątyni, ułożone kwiaty i wykonane prace porządkowe.
 12. W tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Brygidy Bieszk l. 73 zam. w Pucku przy ulicy Słowackiego. We wtorek 24 października odbędzie się pogrzeb + Marty Stark l. 93 zam. w Pucku przy ul. Żeromskiego. Polećmy zmarłe i nam bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…
 13. Bożego błogosławieństwa, zdrowia i sił na ten nowy tydzień dla całej Wspólnoty i przybyłych gości.

 

 

Szczęść Boże,

ks. prob. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia