Przystań

Miłosierdzia

Dwudziesta Ósma Niedziela zwykła

09 października 2022
 1. Jeszcze raz serdecznie dziękujmy wszystkim osobom, które tak chętnie pomogły w przygotowaniu i przeżyciu uroczystości naszego Odpustu. Liturgicznej Służbie Ołtarza, Szafarzom, Straży Pożarnej, Chórowi parafialnemu - panu organiście Krzysztofowi. Dziękujemy za przekazane dary do kuchni, ciasta na poczęstunek w domu parafialnym (blachy od ciasta do odebrania na plebanii). Jak zawsze cukierni Państwa Hoffmann za obfitość pysznych wyrobów cukierniczych. Dziękujemy za wykonanie dekoracji kwiatów w kościele i posprzątaniu go. Z serca, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli mając wiarę i świadomość, że to nasza wspólna wdzięczność Bogu.
 2. Dziś odbywa się liczenie wiernych obecnych w kościele i przyjmujących komunie świętą.
 3. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj po wieczornej Mszy Św.
 4. Zachęcamy zwłaszcza dzieci, rodziców, młodzież do udziału w nabożeństwie różańcowym w tygodniu o godz. 8.00 i 17.30. w niedzielę o godz. 17.30. W czwartek ze względu na dzień fatimski różaniec o godz. 8.00 i 19.00.
 5. We wtorek Msza Święta z wotywy o św. Michale Archaniele.
 6. Środa nowenna do św. Józefa o godz. 8.00 i 18.00.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu ze względu na dzień fatimski wyjątkowo w tym tygodniu we wtorek od  godz. 17.00 – 18.00.
 8. Katecheza komunijna w środę o godz. 16.30 w kościele.
 9. W czwartek 13 października zapraszamy na ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. O godz. 19.00 rozpocznie się różaniec (o poprowadzenie modlitwy prosimy Wspólnotę Żywego Różańca). Następnie odśpiewamy godzinki i udamy się w procesji światła wokół kościoła. Po niej rozpocznie się Msza św., zakończona Apelem Jasnogórskim.
 10. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Składamy życzenia dla nauczycieli, wychowawców i katechetów.
 11. W piątek Msza Św. wotywna o Duchu Św.
 12. Dziś przypada nasza comiesięczna zbiórka budowlana – Bóg zapłać za złożone ofiary.
 13. Za tydzień będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski, tradycyjnie będziemy mogli wesprzeć fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 14.  Puszka z ubiegłej niedzieli na dokończenie remontu kapliczki w Połczynie wyniosła 2.041 zł.
 15. Zachęcamy do czytania i nabycia prasy katolickiej, dostępny: Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela, jubileuszowe wydanie czasopisma biblijnego Galilea w cenie 15 zł. oraz nasz Głos Siostry Faustyny.
 16.  Miłej, spokojnej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia