Przystań

Miłosierdzia

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

15 października 2023
 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXIII Dzień Papieski – tradycyjnie będziemy mogli wesprzeć fundusz stypendialny dla dzieci i młodzieży z rodzin w trudnej sytuacji materialnej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek.
 2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. W naszym kościele gromadzimy się na nim codziennie o godz. 8.00 i 17.30. Dla dzieci różaniec w poniedziałki i środy o godz. 17.00. Maryja w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw - korzystajmy z tego daru Bożej Opatrzności.
 3. Koronka do Bożego Miłosierdzia we wtorek i piątek po mszach świętych.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – 18.00.
 6. W sobotę, 21 października zapraszamy chętnych chłopców, którzy chcą zostać ministrantami na spotkanie do salki o 10.00.
 7. Za tydzień przypada Niedziela Misyjna. Odbędzie się również coroczne liczenie wiernych.
 8. Kolekta budowlana z ubiegłej niedzieli wyniosła 12.009 zł. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary.
 9. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone kartki na wypominki: jednorazowe, roczne, cztery listopadowe msze św. wspólne za zmarłych, które odprawimy 8 i 15 listopada o godz. 8.30 oraz 22 i 29 listopada o godz. 18.00. A także msze wspólne za zmarłych, które odprawiamy raz w miesiącu przez cały rok. Ofiary z tegorocznych wypominek, przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu ściany czołowej kościoła.
 10. W sobotę, 28 października organizujemy pielgrzymkę do Fromborka i Elbląga. W programie: zwiedzanie z przewodnikiem Fromborka (Archikatedra, Muzeum, pokaz w Planetarium, wieża widokowa, koncert organowy), Msza św., zwiedzanie Elbląga. Cena: 150 zł (w cenie transport, wejściówki do zwiedzanych obiektów, obiad, ubezpieczenie NNW). Wyjazd o 6.00, powrót w późnych godzinach wieczornych). Zapisy w zakrystii.
 11. Wyrażamy wdzięczność za troskę o czystość w naszej świątyni i ułożone kwiaty.
 12. Polecamy lekturę prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem.
 13. Wczoraj odbył się pogrzeb + Haliny Kolp l. 76 zam. w Pucku przy ul. Topolowej. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 14. Obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

 

 

Ks. prob. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia