Przystań

Miłosierdzia

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

10 września 2023
 1. Jeszcze raz kierujemy szczere podziękowania Tym, którzy wzięli udział w pielgrzymce do Swarzewa i ofiarowaną modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Dzisiejsza kolekta jest naszą comiesięczną zbiórką budowlaną – dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Trwają prace remontowe w pomieszczeniu z tyłu świątyni. Z powodu mocnej wilgoci, pomieszczenie musiało zostać gruntownie osuszone. Prace remontowe potrwają nieco dłużej niż to było zaplanowane a o ich postępie będziemy na bieżąco informować.
 3. W środę 13 września zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 rozpocznie się różaniec (o poprowadzenie modlitwy prosimy Wspólnotę Żywego Różańca). Następnie odśpiewamy godzinki i udamy się w procesji światła wokół kościoła. Po niej rozpocznie się msza św. zakończona Apelem Jasnogórskim. Na procesję przynieśmy świece. Tego dnia nie ma mszy św. o godz. 18.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30.
 4. W czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, który jest znakiem naszego zbawienia. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.
 5. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 6. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się we wtorek 12 września o godz. 19.00 w kościele.
 7. W ramach stałej formacji katecheza dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę 17 września po wieczornej mszy św. w kościele.
 8. Informujemy, że biuro parafialne czynne jest: wtorek w i czwartek w godz. od 16.00 do 17.00 w sobotę od godz. 9.15 – 10.00.
 9. Wyrażamy wdzięczność za posprzątanie świątyni i prace porządkowe wokół niej.
 10. Pod chórem do nabycia aktualna prasa katolicka w tym nasz Głos Siostry Faustyny.
 11. Zmarła nasza parafianka + Grażyna Warmowska l. 69 zam. w Pucku przy ul. Jaśminowej. Jej pogrzeb we wtorek 12 września o godz. 10.00. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 12. Niech Bóg błogosławi wszystkim na cały ten nowy tydzień w obowiązkach, nauce, pracy a przede wszystkim naszym świadectwie przynależności do Jezusa Chrystusa. Szczęść Boże.

 

 

Ks. prob. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia