Przystań

Miłosierdzia

Dwunasta Niedziela zwykła

25 czerwca 2023
 1. Dziękujemy za obecność, modlitwę i głoszone Słowo Boże przedstawicielowi Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie: Ks. dr Krzysztofowi Kinowskiemu. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na kolektę, które w całości przeznaczone są na funkcjonowanie seminarium.
 2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy. Nabożeństwo po porannej i wieczornej Mszy Św.
 3. W czwartek 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Swoimi modlitwami obejmijmy papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W tym dniu kolekta przeznaczona jest dla Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.
 4. W środę nowenna do św. Józefa.
 5. Także w środę o godz. 18.00 Msza Św. wspólna za zmarłych.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 7. W tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone z różańcem, rozpocznie się o godz. 8.00.
 8. Za tydzień w niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.30 Ks. Biskup Wiesław Szlachetka, dokona wprowadzenia nowego proboszcza. Już dziś serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy - natomiast po eucharystii na poczęstunek przy plebanii.
 9. Intencja modlitewną na lipiec: Módlmy się, aby katolicy stawiali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboko przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi.
 10. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) będzie czynne: wtorek od godz. 16.00 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 9.15 -10.30.
 11. Tradycyjne podziękowania dla dbających o czystość naszej świątyni i wykonane prace porządkowe wokół niej.
 12. Pod chórem do nabycia najnowsza prasa katolicka.
 13. W tygodniu odbył się pogrzeb + Hildegardy Czarnowskiej l. 79 zam. w Władysławowie. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb + Janiny Mudlaff l. 90 zam. w Pucku przy ul. Żarnowieckiej. Polećmy zmarłe i nam bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Rozpoczął się czas wakacyjny, dobrego bezpiecznego urlopu i podróży, nabrania sił, mocy ducha. Dla wszystkich zdrowia i Bożego błogosławieństwa na ten nowy tydzień. Szczęść Boże.

 

Ks. Mariusz Kunicki

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia