Przystań

Miłosierdzia

Dziesiąta Niedziela zwykła

11 czerwca 2023
 1. Zapraszam na nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ (dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.00 w tygodniu po porannej i wieczornej eucharystii). W ramach tradycyjnej „Oktawy Bożego Ciała”, procesja z Najświętszym Sakramentem po wieczornej Mszy Św. (Z wyjątkiem wtorku z racji dnia fatimskiego, procesja połączona wraz z nabożeństwem).
 2. Kieruję szczere podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie procesji Bożego Ciała: wykonanych pięknych ołtarzy, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom biorącym udział w procesji, rodzicom, pocztom sztandarowym, feretronom, straży pożarnej, służbie liturgicznej ołtarza z szafarzami oraz pani organistce. Bóg zapłać.
 3. We wtorek 13 czerwca kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 19.00 modlitwą różańcową, o której poprowadzenie proszę Wspólnotę Żywego Różańca. Następnie odśpiewamy godzinki i udamy się w procesji Oktawy Bożego Ciała oraz światła wokół kościoła. Po niej rozpocznie się Msza Święta, zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Tego dnia nie ma Mszy Św. o 18.00.
 4. W środę nowenna do św. Józefa.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 6. Spotkanie rady parafialnej w czwartek o godz. 19.00 na plebanii.
 7. W piątek 16 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę 17 czerwca w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – po Mszy Św. o godz. 8.30 odnowimy akt zawierzenia się NSM.
 9. Biuro parafialne w sobotę będzie nieczynne – tego dnia udajemy się z dziećmi komunijnymi do sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie. Wyjazd o godz. 8.00 – zbiórka na parkingu przy kościele.
 10. W niedzielę 18 czerwca na Mszy Św. o godz. 18.00 chcemy podziękować Bogu za kończący się rok duszpasterski. Po eucharystii ciąg dalszy spotkania przy plebanii (przewidziany grill, coś słodkiego będzie również zespół muzyczny). Tego dnia chcemy też wyrazić nasze podziękowanie panu organiście Krzysztofowi Urmańskiemu – za jego piękną wieloletnią posługę w naszej parafii. Ze względu na stan zdrowia podjął decyzję o zakończeniu grania jako organista. Natomiast jeśli Pan Bóg pozwoli to od września nadal będzie prowadził chór parafialny i zespół muzyczny - na co bardzo liczymy.
 11. Dziś przypada nasza kolekta budowlana, kilka informacji gospodarczych: Podstawowe prace ogrodzeniowe zostały już zakończone. Sukcesywnie w czasie, (mam nadzieje, że do końca roku kalendarzowego to się uda) od czoła świątyni będą uzupełniane kute przęsła (jest ich 28 sztuk) oraz (3 duże bramy). Przybliżony koszt całego ogrodzenia posesji to ok.140 tyś zł. Połowa z tej sumy została już uregulowana przez parafię. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.
 12. Podziękowania dla wszystkich sprzątających naszą świątynię i prace porządkowe.
 13. Pod chórem do nabycia najnowsza prasa katolicka.
 14. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb + Teresy Kulesza lat 91 zam. w Pucku przy ul. Matejki. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 15. Bożego błogosławieństwa, zdrowia i sił na ten nowy tydzień dla całej Wspólnoty i przybyłych gości. Szczęść Boże.

Ks. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia