Przystań

Miłosierdzia

Dziewiąta Niedziela Zwykła

02 czerwca 2024
 1. Kierujemy szczere podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie procesji Bożego Ciała: wykonanych pięknych ołtarzy przez mieszkańców Sławutowa, Celbowa, Połczyna oraz Wspólnotę Żywego Różańca. Dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom biorącym udział w procesji, rodzicom, pocztom sztandarowym, feretronom, straży pożarnej, służbie liturgicznej ołtarza z szafarzami oraz pani organistce. Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ (dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 w tygodniu po porannej i wieczornej eucharystii). W ramach tradycyjnej „Oktawy Bożego Ciała”, procesja z Najświętszym Sakramentem po wieczornej Mszy św.
 3. Pierwszy czwartek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. O 17.30 wspólny różaniec w intencji nowych, świętych powołań kapłańskich i zakonnych oraz za powołanych.
 4. W pierwszy piątek miesiąca 7 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Spowiedź rano od godz. 8.00 popołudniu od godz. 17.00 w Sławutowie od godz. 15.30 o 16.00 Msza św. Z racji uroczystości nie obowiązuje zachowanie postu.
 5. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 7 czerwca od godz. 9.30.
 6. W sobotę 8 czerwca w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 7. Za tydzień będziemy gościć naszego misjonarza Ks. Karola – przebywa od tygodnia na urlopie w Polsce. Natomiast w ostatnią niedzielę (30 czerwca) swoją ofiarą do puszki wesprzemy misję gdzie posługuje.
 8. W przyszłą niedzielę przypada nasza kolekta inwestycyjna. Informacje gospodarcze: Zakończyliśmy prace przy oświetleniu procesyjnym kościoła. Oświetlenie już działa – całkowity koszt. tej inwestycji to 11 tys zł. Od poniedziałku 3 czerwca rozpoczynamy remont zakrystii i kruchty kościoła (te prace zaplanowane są na dwa tygodnie). W związku z tym przez ten okres nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji, tak by uszanować to miejsce modlitwy.
 9. 15 czerwca zapraszamy na jednodniowy wyjazd do Torunia: tam Msza św. w Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji, zwiedzanie Parku i Kaplicy Pamięci św. Jana Pawła II, zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta (m.in. Dom Kopernika). Cena 190 zł (obejmuje: przejazd autokarem, obiad, usługi przewodnika, wejściówki do zwiedzanych obiektów i ubezpieczenie). Zapisy do 9 maja włącznie.
 10. Podziękowania dla osób sprzątających świątynię i ofiarowane kwiaty.
 11. Bożego błogosławieństwa, zdrowia i sił na ten nowy tydzień dla całej Wspólnoty i przybyłych gości.

 

 

Szczęść Boże,

ks. proboszcz Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia