Przystań

Miłosierdzia

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła

13 sierpnia 2023
 1. Dziś przypada Dzień Fatimski. Z racji niedzieli, rozpocznie się on wcześniej. Godz. 17.00 różaniec (o poprowadzenie modlitwy prosimy Wspólnotę Żywego Różańca). Następnie odśpiewamy godzinki i udamy się w procesji światła wokół kościoła. Po niej rozpocznie się Msza Św. o godz. 18.00.

 2. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w tradycji Matki Bożej Zielnej. Podczas Mszy Św. nastąpi błogosławieństwo kłosów zbóż, ziół, kwiatów – wyraz radości i dziękczynienia za dary Boże. Również tego dnia przypada 103 rocznica Cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego. Msze Św. według porządku niedzielnego. O godz.10.00 będziemy polecać w modlitwie naszą Ojczyznę.

 3. Również tego dnia w Sławutowie organizatorzy zapraszają na coroczne święto chleba - Msza Św. o godz. 14.00.

 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do 18.00.

 6. W sobotę 19 sierpnia zapraszamy na kolejne nabożeństwo, Mszę Św. z intencją o uzdrowienie na duszy i ciele. Od godz. 17.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. O godz. 18.00 Msza Św. po niej ciąg dalszy modlitwy do godz. 20.

 7. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę budowlaną, którą całkowicie przeznaczamy na spłatę należności za ogrodzenie posesji kościoła. Dalsze prace przy ogrodzeniu (czyli budowa i montaż 3 dużych bram) będą kontynuowane na przełomie października i listopada.

  Podziękowania parafianom za gruntowne odnowienie ogrodzenia przy kaplicy w Sławutowie, znajdującego się tam krzyża oraz prace porządkowe. Przy tej okazji wyrażamy jeszcze raz naszą wdzięczność wszystkim zaangażowanym w gruntowne odnowienie kapliczki Maryjnej w Połczynie. Zachęcamy by odwiedzić te piękne miejsca na chwilę modlitwy. Bardzo cieszy, napełnia dumą troska o dobro i pamięć tak ważnych miejsc kultu religijnego w naszej parafii. Bóg zapłać.

 8. Z racji wtorkowej uroczystości biuro parafialne w tym dniu będzie nieczynne.

 9. Wyrazy wdzięczności dla wszystkich dbających o czystość świątyni, kwiaty i wykonane prace w tygodniu.

 10. Pod chórem do nabycia najnowsza praca katolicka.

 11. Życzmy błogosławionego tygodnia. Rolnikom dobrej pogody na czas żniw. Wypoczywającym pożytecznego wypoczynku. Szczęść Boże.

   

  Ks. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia