Przystań

Miłosierdzia

eBook Domowa Wielkanoc

07 kwietnia 2020

Niedawno dotarła do nas informacja, że wszelkie obrzędy Triduum Paschalnego w tym roku będą celebrowane bez udziału wiernych. Będziemy mogli uczestniczyć w tych wydarzeniach za pośrednictwem transmisji internetowych. Gdy uświadomiliśmy sobie, że tegoroczna Wielkanoc będzie inna poczuliśmy ogromną tęsknotę. W młodzieńczych latach, gdy byłem ministrantem uczestniczyłem w liturgiach całym sobą – chłonąłem te pełne tajemnicy treści. Uwielbiałem rano w Wielki Czwartek rowerem przyjechać na ciemną jutrznię, gdy wspólnie z księżmi modliliśmy się brewiarzem. Czuwałem w ciemnicy i grobie Pańskim. Wieczorami byłem przy każdym momencie liturgii paschalnych – obmywanie nóg wiernym, adoracja krzyża, poświęcenie ognia i wody, wreszcie procesja rezurekcyjna. W tym roku będzie inaczej, ale czy mniej uroczyście? To zależy od nas.

 

Jako rodzina możemy stworzyć domowy kościół. Jesteśmy małą wspólnotą, do której w czasie modlitwy przychodzi Bóg. Jest obecny tam, gdzie dwóch lub trzech gromadzi się w Jego imię. Pomyśleliśmy, że chcemy wyjątkowo przeżyć te najważniejsze dla katolików dni. Pragniemy dać sobie możliwość, aby w Wielkim Tygodniu z naszego domu zrobić miejsca spotkania z Panem – wieczernik, kalwarię i pusty grób.

 

Z myślą o Waszych rodzinach chcemy podzielić się naszym sposobem na przeżycie Domowej Wielkanocy. Oddajemy w Wasze ręce darmowy ebook. Zebrane tu inspiracje możecie dowolnie modyfikować, dostosowując je do wieku i temperamentu Waszych dzieci oraz Waszych potrzeb i intuicji. Wierzymy, że zaproponowane treści pomogą Wam doświadczyć spotkania z żywym Bogiem w Kościele Domowym. My właśnie w taki sposób będziemy przeżywać tegoroczny Wielki Tydzień i Wielkanoc.

 

Z całego serca – zachęcamy udostępnijcie ten post i ebook dalej, udostępnijcie na Instastory. Przeżyjmy te święta wyjątkowo.

 

POBIERZ EBOOK TUTAJ -> EBOOK DOMOWA WIELKANOC

 

 

Źródło: Młodzieżowa Agencja Informacyjna, autor: Maciej Piech

 

 

11 maja 2024
Za trzy tygodnie planuje urlop w Polsce, a także prace animacji misyjnej w niedziele w
10 maja 2024
Nasza Archidiecezja gdańska poprzez peregrynację relikwii Świętego Wojciecha w poszczególnych parafiach, przeżywa czas przygotowana do
09 maja 2024
Zapraszamy na nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie na duszy i na ciele, które odbędzie się

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia