© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia 

06 marca 2021
KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z USTANOWIENIEM NOWEGO ARCYBISKUPA GDAŃSKIEGO do katolików świeckich, osób życia konsekrowanego oraz
03 marca 2021
Ojciec Święty Franciszek mianował nowym arcybiskupem metropolitą gdańskim Tadeusza Wojdę SAC, dotychczasowego arcybiskupa metropolitę białostockiego.
27 lutego 2021
KASZUBSKA N(M)OCNA DROGA KRZYŻOWA Droga Krzyżowa…czym ona jest? Tak naprawdę. I czym ona jest dla

Niedawno dotarła do nas informacja, że wszelkie obrzędy Triduum Paschalnego w tym roku będą celebrowane bez udziału wiernych. Będziemy mogli uczestniczyć w tych wydarzeniach za pośrednictwem transmisji internetowych. Gdy uświadomiliśmy sobie, że tegoroczna Wielkanoc będzie inna poczuliśmy ogromną tęsknotę. W młodzieńczych latach, gdy byłem ministrantem uczestniczyłem w liturgiach całym sobą – chłonąłem te pełne tajemnicy treści. Uwielbiałem rano w Wielki Czwartek rowerem przyjechać na ciemną jutrznię, gdy wspólnie z księżmi modliliśmy się brewiarzem. Czuwałem w ciemnicy i grobie Pańskim. Wieczorami byłem przy każdym momencie liturgii paschalnych – obmywanie nóg wiernym, adoracja krzyża, poświęcenie ognia i wody, wreszcie procesja rezurekcyjna. W tym roku będzie inaczej, ale czy mniej uroczyście? To zależy od nas.

 

Jako rodzina możemy stworzyć domowy kościół. Jesteśmy małą wspólnotą, do której w czasie modlitwy przychodzi Bóg. Jest obecny tam, gdzie dwóch lub trzech gromadzi się w Jego imię. Pomyśleliśmy, że chcemy wyjątkowo przeżyć te najważniejsze dla katolików dni. Pragniemy dać sobie możliwość, aby w Wielkim Tygodniu z naszego domu zrobić miejsca spotkania z Panem – wieczernik, kalwarię i pusty grób.

 

Z myślą o Waszych rodzinach chcemy podzielić się naszym sposobem na przeżycie Domowej Wielkanocy. Oddajemy w Wasze ręce darmowy ebook. Zebrane tu inspiracje możecie dowolnie modyfikować, dostosowując je do wieku i temperamentu Waszych dzieci oraz Waszych potrzeb i intuicji. Wierzymy, że zaproponowane treści pomogą Wam doświadczyć spotkania z żywym Bogiem w Kościele Domowym. My właśnie w taki sposób będziemy przeżywać tegoroczny Wielki Tydzień i Wielkanoc.

 

Z całego serca – zachęcamy udostępnijcie ten post i ebook dalej, udostępnijcie na Instastory. Przeżyjmy te święta wyjątkowo.

 

POBIERZ EBOOK TUTAJ -> EBOOK DOMOWA WIELKANOC

 

 

Źródło: Młodzieżowa Agencja Informacyjna, autor: Maciej Piech

 

 

07 kwietnia 2020

eBook Domowa Wielkanoc

Przystań

Miłosierdzia