Przystań

Miłosierdzia

Kolęda 2021

03 stycznia 2021

Kolęda czyli wizyta duszpasterska, to w Polsce bardzo silna tradycja. W naszej parafii, przynajmniej tak było do ubiegłego roku, przyjmuje ją ponad 90% rodzin. Wielkim naszym pragnieniem było, by i w tym roku przybyć do tych, którzy zechcieliby nas przyjąć i by przynieść modlitwę i błogosławieństwo. Niestety okoliczności ostatnich miesięcy niemal całkowicie zmieniły powszechnie przyjęte porządki i przyzwyczajenia. Zgodnie więc z decyzja biskupa administratora w naszej diecezji w tym roku tradycyjnej kolędy nie będzie. Korzystając więc z możliwości technicznych, które tak bardzo „wkradły się” w nasze życie, także życie religijne, pragniemy zaproponować kolędę poprzez łącza internetowe.

 

Będą to spotkania modlitewne połączone z modlitwą błogosławieństw domów dla wyznaczonych wiosek, dzielnic i ulic parafii. Oczywiście, jeśli komuś wyznaczony termin nie będzie odpowiadał, można uczestniczyć w każdym innym dniu.

 

Jako godzinę nabożeństw proponuję godzinę 19.00 i wówczas zapraszam mieszkańców wyznaczonych miejsc na spotkanie w tzw. formie online z kaplicy. Wspólnie zaśpiewamy kolędy, pomodlimy się, kapłan zmówi modlitwę błogosławieństwa, a potem ktoś z rodziny poświęci wodą święconą dom.

 

Bardzo proszę, aby dom był przygotowany tak jak na tradycyjną kolędę, a więc: biały obrus, świece i woda święcona z kropidłem.

 

Natomiast w ciągu wyznaczonego na kolędę dnia zachęcam, aby – w miarę możliwości – choć na chwilę przyjść czy przyjechać do kościoła, tam się pomodlić w intencji całej rodziny i wziąć ze sobą, wyłożone na stoliku pod chórem, obrazki dla dzieci oraz naklejkę rodzinną, którą zamiast napisu kredą „K+M+B 2021” będzie można nakleić na drzwi domu. Te naklejki będą poświęcone.

 

W pierwszym tygodniu zapraszamy mieszkańców wiosek:

 

Poniedziałek – Połczyno,

Wtorek – Połczyno Bis,

Środa – Celbowo,

Czwartek – Brudzewo,

Piątek – Sławutówko,

Sobota - Sławutowo

 

 

11 maja 2024
Za trzy tygodnie planuje urlop w Polsce, a także prace animacji misyjnej w niedziele w
10 maja 2024
Nasza Archidiecezja gdańska poprzez peregrynację relikwii Świętego Wojciecha w poszczególnych parafiach, przeżywa czas przygotowana do
09 maja 2024
Zapraszamy na nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie na duszy i na ciele, które odbędzie się

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia