Przystań

Miłosierdzia

Monstrancja i pomnik

św. Faustyny Kowalskiej

W krótkiej galerii zdjęć prezentujemy projekt monstrancji oraz zdjęcia pomnika św. s. Faustyny Kowalskiej, które pojawią się w naszej parafii.

Szczegóły

Z uwagi na wielkość kwoty do zapłaty decyzja o ich zakupie została uzależniona od aprobaty parafian wyrażonej deklaracjami o wsparciu zbiórki na ten cel. W krótki czasie okazało się, że inicjatywa została bardzo pozytywnie przyjęta i zadeklarowano środki na pierwszą wpłatę. Aktualnie trwa zbiórka na ten cel, stan środków można sprawdzić u dołu strony. Pozostałą do zapłaty kwotę wykonawca zgodził się podzielić na miesięczne raty. 

Zachęcamy do dokonywania zadeklarowanych wpłat. Po uzbieraniu wymaganej kwoty będziemy mogli dokonać wpłaty na konto wykonawcy i podać termin realizacji.

Figurę i monstrancję można obejrzeć na zdjęciach powyżej, a wizualizację pomnika poniżej w galerii.

Parafia nasza otrzymała propozycję z pracowni artystycznej wykonania w pakiecie kamiennej figury św. Faustyny (naturalnej wielkości), która miałaby stanąć przed kościołem oraz monstrancji wielkości 140 cm.

 

Całkowity koszt to 180 000 zł. Natomiast przy zakupie osobno samej figury to kosztowałaby 160 000 zł, a sama monstrancja 110 000 zł. Wpłata na początek ma wynosić 90 000 zł. Reszta po wykonaniu czyli po około pół roku.

Wizualizacja pomnika

Na wizualizacji przedstawiono figurę św. Faustyny Kowalskiej zwróconą w stronę głównego wejścia do kościoła. Jest to propozycja otrzymana z pracowni artystycznej. Jednak w tej kwestii chcielibyśmy poznać także Twoje zdanie. Czy według Ciebie figura powinna być zwrócona ku kościołowi z rękoma wskazującymi na ołtarz? Czy w stronę przeciwną, w kierunku drogi, gestem otwartych dłoni zapraszając wiernych do środka? Zachęcamy do udziału w krótkiej ankiecie na ten temat. 

Imię i nazwisko
Usytuowanie:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Łączna kwota wpłat od ofiarodawców wyniosła

110.000,00 zł

(ostatnia  aktualizacja: 04.01.2021)

Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
Telefon:
Mogę wesprzeć zbiórkę:
Deklarowana kwota wsparcia:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia