Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Miłosierdzia Bożego

16 kwietnia 2023
 1. Przeżywając Niedzielę Miłosierdzia Bożego, można uzyskać odpust zupełny. Kto dzisiaj przystąpi godnie do Komunii św., odmówi Koronkę do Bożego Miłosierdzia i zwróci się z wielką ufnością do Boga, otrzyma darowanie wszystkich win i kar za grzechy. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.
 2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Przy drzwiach kościoła odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej.
 3. Na Mszy św. o godz. 11.30 uroczyste przyjęcie do grona ministrantów i lektorów. Kandydatów otaczamy modlitwą, gratulujemy im i ich rodzinom. Przy tej okazji zapraszamy chętnych chłopców do Służby Liturgicznej w naszej parafii, najbliższe spotkanie we wtorek 18 kwietnia. Wspólna modlitwa podczas Mszy Św. o godzinie 18.00 następnie agapa w domu parafialnym.
 4. W środę zapraszamy na nowennę do św. Józefa. O godz. 18.00 Msza Św. wspólna zamarłych.
 5. Jak co tydzień w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania w przyszłą niedziele po wieczornej Mszy Św.
 7. Za tydzień w przeszłą niedzielę, w naszym kościele będzie możliwość wsparcia hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei na pomorzu. Informacje szczegółowe na plakatach oraz na stronie internetowej polanadzieinapomorzu.pl
 8. Kierujemy podziękowania za cotygodniowe posprzątanie naszej świątyni oraz prace porządkowe wokół niej. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi swoją łaską. Przy tej okazji informacje gospodarcze. Po długim majowym weekendzie planujemy rozpocząć murowanie słupków pod ogrodzenie (od strony czołowej świątyni). Natomiast nasze należności, które zostały do uregulowania za ubiegłoroczny remont dachu kościoła to 8 tyś. zł.
 9. Pod chórem do nabycia najnowsza prasa katolicka w tym nasz Głos Siostry Faustyny.
 10. W tygodniu odbył się pogrzeb + Henryka Temskiego lat 91 zam. w Pucku oraz + Ireny Bistram lat 78 zam. w Połczynie. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 11. Błogosławionego Dnia Pańskiego, zdrowia, pogody ducha dla parafian i przybyłych gości.

 

 

ks. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia