Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Palmowa

05 kwietnia 2020
 1. Jeszcze tylko do środy ofiarodawcy intencji w liczbie do 5 osób mogą uczestniczyć w mszy świętej w kościele. Przy okazji bardzo prosimy, aby wcześniej telefonicznie czy poprzez sms poinformować ile osób w ten sposób będzie uczestniczyć, aby ewentualnie dać taka możliwość innym parafianom.
 2. Natomiast w związku z decyzją Konferencji Episkopatu Polski celebracje Triduum Paschalnego czyli od czwartku do Wigilii Paschalnej i Rezurekcji w tym roku odbędą się bez udziału wiernych. Obecne będą tylko osoby obsługujące uroczystości i to w optymalnie najniższej liczbie. Oczywiście intencje odprawiane będą zgodnie z ustalonym kalendarzem.
 3. W dniu dzisiejszym zostanie poświęcona tylko jedna palma, która towarzyszy nam w liturgii, aby w ten symboliczny sposób zachować uświęconą tradycję Niedzieli Palmowej.
 4. Przypominamy, że spowiedź wielkanocna trwa do 7 czerwca i można z niej skorzystać w terminie późniejszym. Gdyby jednak ktoś życzył sobie sakramentu pokuty w tych dniach, to najpóźniej do środy proszę umawiać się indywidualnie drogą telefoniczną.
 5. Ze zrozumiałych względów w tym roku nie będzie święcenia pokarmów. Natomiast na stronie internetowej i w naszej aplikacji na telefony z systemem android (podobno dla systemów iOS to potrzebuje więcej czasu) zostaną umieszczone rytuały poświęcenie pokarmów przez domowników.
 6. Tych, którzy jeszcze nie słyszeli, pragniemy poinformować, że w telefonicznym Sklepie Play w tym tygodniu umieszczona została wspomniana aplikacja pod nazwą Przystań Miłosierdzia (z polskimi znakami). Wystarczy ją zainstalować, aby być na bieżąco z wiadomościami z życia parafii oraz by otrzymywać najnowsze smsowe powiadomienia.
 7. Dziś od godz. 15.00 na stronie internetowej w zakładce "Wielki Post - Gorzkie Żale" ostatnia część nabożeństwa z kazaniem pasyjnym.
 8. Bardzo serdecznie zachęcamy do korzystania z transmisji na żywo z nabożeństw z naszej parafii przez internet: na stronie parafialnej, na parafialnym facebooku lub na parafialnym kanale youtube.
 9. Program transmisji:
  1. dziś: msze święte w zwykłym niedzielnym porządku oraz o godz. 20.30 różaniec z brewiarzową modlitwą przed spoczynkiem
  2. od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy: msze święte o godz. 8.30 i 18.00; Koronka do Bożego miłosierdzia z Psalmem 91 o godz. 15.00 i o godz. 20.30 różaniec z brewiarzową modlitwą przed spoczynkiem
  3. w Wielki Czwartek: o godz. 8.30 poranna modlitwa brewiarzowa czyli jutrznia; o godz. 15.00 Koronka do Bożego miłosierdzia z Psalmem 91; o godz. 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i o godz. 20.30 różaniec z brewiarzową modlitwą przed spoczynkiem
  4. w Wielki Piątek: o godz. 8.30 poranna modlitwa brewiarzowa czyli jutrznia; o godz. 15.00 pierwszy dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia z Psalmem 91; o godz. 18.00 trzy części Gorzkich Żali; o godz. 18.30 Liturgia Męki Pańskiej i o godz. 20.30 różaniec z brewiarzową modlitwą przed spoczynkiem
  5. w Wielką Sobotę: o godz. 8.30 poranna modlitwa brewiarzowa czyli jutrznia; o godz. 15.00 drugi dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia z Psalmem 91; o godz. 20.30 różaniec i o godz. 23.00 (a więc pół godziny wcześniej!) rozpocznie się Wigilia Paschalna i Rezurekcja
  6. w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego: msze święte o godz. 10.00, 11.30 i 18.00; o godz. 15.00 trzeci dzień Nowenny do Bożego Miłosierdzia z Psalmem 91  i o godz. 20.30 różaniec z brewiarzową modlitwą przed spoczynkiem
 10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysławę Majda z Pucka, ul. Reja, którą Pan wezwał przed swoje Oblicze.
 11. Niech Chrystus uroczyście wjeżdżający do Jerozolimy błogosławi tegotygodniowym solenizantom, których jest 91 (najstarszy parafianin obchodzi 83 urodziny) oraz jubilatom, czyli 35 parom (najdłuższy staż to 40 i 42 lata). Wszystkim życzymy wszelkiego dobra.

 

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia