Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

10 kwietnia 2022
 1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową czyli Męki Pańskiej, która wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, na każdej mszy św. święcimy palmy.
 2. Katecheza dla dzieci komunijnych po Mszy Św. o godz. 11.30.
 3. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym.
 4. Do Wielkiej Środy włącznie, pół godz. przed każdą mszą św. będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź dekanalna w naszej parafii odbędzie się we wtorek 12 kwietnia rano od godz. 8.00 do 9.00 popołudniu od 17.00 do 18.00.
 5. W środę nowenna do św. Józefa. o godz. 8.30 i 18.00.
 6. Również w środę od godz. 10.00 planujemy przedświąteczne sprzątanie kościoła. Chociaż to zwykły dzień pracy, w miarę możliwości prosimy o pomoc - każde dłonie się przydadzą. Jednocześnie bardzo dziękujemy tym, którzy cotygodniowo podejmują ten trud.
 7. Dziś przypada nasza comiesięczna zbiórka budowlana – jak zawsze Bóg zapłać za złożone ofiary. Ze względu na silne wiatry, firma przystąpi do remontu dachu kościoła dopiero w tym tygodniu. Pierwszy etap prac zakłada zdjęcie pokrycia z blachy, wykonanie całościowej hydroizolacji dachu z papy termozgrzewalnej wraz z opierzeniami i wymianą rynien na większą średnicę. Prace potrwają ok. 2 miesięcy. We wtorek 12 kwietnia zostaną ustawione rusztowania w celu zabezpieczenia wejść do kościoła. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie prowadzonych prac na dachu świątyni. Zakładany koszt pierwszego etapu prac to ok. 290 tyś zł., które zobowiązani jesteśmy uregulować po zakończeniu prac i odbiorze technicznym. Przy tej okazji wyrażam wdzięczność naszej parafiance, która złożyła na ten cel 5 tys. zł
 8. Dziękuję naszej dziecięcej scholi, za wykonanie palemek – oraz przekazanie zebranych funduszy na rodzinę z Ukrainy, która przebywa w naszym domy parafialnym.
 9. Zachęcamy do składania ofiar na kwiaty do puszki, które będą służyły do wystroju na Wielkanoc oraz do „Grobu Pańskiego”. Bóg zapłać.
 10. Na stoliku pod chórem można zapisywać się na czuwanie, wybierając sobie godzinę adoracji. Czuwanie to, podobnie jak poprzednio, odbędzie się pod warunkiem, że wszystkie godziny zostaną zarezerwowane.
 11. Także na stoliku pod chórem można kupić najnowszą prasę katolicką natomiast w zakrystii do nabycia ostatnie paschaliki.
 12. Program uroczystości ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO dostępny jest na naszej stronie internetowej pod adresem: Wielki Tydzień - jak również został umieszczony w naszym Głosie Siostry Faustyny.
 13. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne. Prosimy, by załatwiać tylko konieczne i niecierpiące zwłoki sprawy oraz najlepiej umawiać się telefonicznie na konkretny termin.
 14. Życzymy głębokich przeżyć związanych z najważniejszymi świętami w roku, a także pokoju w sercu i sił na wszystkie świąteczne przygotowania.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia