Przystań

Miłosierdzia

Niedziela Świętej Rodziny

26 grudnia 2021
 1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które  w tym czasie przeżywają różne trudności.
 2. W środę o godz. 8.30 msza św. wspólna za zmarłych.
 3. Również w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 8.30 i 18.00.
 4. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia (w piątek)  zapraszamy o godz. 15.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w tym kolejnym trudnym mijającym roku. Będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się Nowy Rok. Ks. Arcybiskup udziela dyspensy w sylwestra, 31 grudnia od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych  i innych form pokuty.
 5. W sobotę 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 6. Przypominamy, że w tym roku odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw. kolęda  ze względu na trwającą trudną sytuację epidemiczną nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Pragniemy  zaprosić naszych Drogich Parafian na tzw. Msze Święte kolędowe, które sprawowane będą w intencji mieszkańców poszczególnych miejscowości i ulic, według ustalonego harmonogramu, który wyłożony jest na stoliku pod chórem i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Te rodziny, którym nie pasuje podany termin, mogą oczywiście przybyć na wspólną modlitwę w dogodnym dniu. W środę 19 stycznia ostatnia Msza Św. kolędowa dla sympatyków, przyjezdnych oraz wszystkich związanych duchowo z naszą parafią. 
 7. Informujemy, że do końca tego roku Msze  Św. w tygodniu, odprawiane będą według tradycyjnych godzin. 8.30 i 18.00. Natomiast w styczniu – czyli w czasie przewidzianej wcześniej kolędy. W dni powszednie Msza św. rano 8.30, popołudniu: o godz. 18.00 (a nie jak w poprzednich latach w czasie kolędy o 19.00) z wyjątkiem od 10 do 19 stycznia – Msza parafialna popołudniowa (z przyjętą intencją) będzie o godz. 17.00,  a 18.00 – Msza św. kolędowa. Bardzo prosimy – szczególnie osoby, które mają w tym czasie zamówione intencje - aby przed Mszą sprawdzić godzinę na naszej stronie internetowej lub na tablicach ogłoszeń.
 8. W niedzielę, 2 stycznia rozpoczniemy wspólną nowennę w intencji rodzin archidiecezji gdańskiej. Zachęćmy do codziennego rozważania i modlitwy w domach. Proponujemy by rodziny wyznaczyły sobie stałą godzinę na wspólną modlitwę, zapaliły świecę, odmówiły wspólnie np. dziesiątkę różańca po rozważeniu słowa przeznaczonego na każdy dzień. Modlitewnik. „Słowo do rodzin” – Abp Tadeusza Wojdy SAC – wyłożony został na stoliku pod chórem. 
 9. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie świątyni, świąteczną dekorację, sprzątanie, ofiarodawcom żywności i środków czystości, przygotowującym  paczki i dostarczającym je - składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Bóg wynagrodzi wszelki trud.
 10. Prasa wyłożona jest na stoliku pod chórem do nabycia: Gość Niedzielny, Niedziela, Głos Siostry Faustyny.
 11. Życzymy błogosławieństwa Bożego dla wszystkich rodzin naszej wspólnoty oraz przybyłych do nas gości.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia