Przystań

Miłosierdzia

Osiemnasta Niedziela zwykła

31 lipca 2022
 1. Modlitwą otaczamy wszystkich pielgrzymów udających się na Jasna Górę i towarzyszymy im duchowo.
 2. Od jutra rozpoczniemy sierpień. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu kogoś bliskiego, znajomego, warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
 3. Koronka do Bożego Miłosierdzia we wtorek i piątek po porannej i wieczornej Mszy Świętej.
 4. W środę nowenna do św. Józefa o godz. 8.30 i 18.00.
 5. 5.W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  1. Pierwszy czwartek miesiąca. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy. W modlitwie różańcowej od godz. 17.30 będziemy wypraszać dar nowych nade wszystko świętych powołań kapłańskich i zakonnych. Tego dnia przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich kapłanów, a szczególnie proboszczów.
  2. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 8.00 i od 17.15. W kaplicy w Sławutowie spowiedź od godz. 15.30 następnie msza św.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zachęcamy do udziału tego dnia w Mszy św. Z racji pierwszej soboty o godzinie 8.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 6. Podajemy papieską intencję na sierpień: Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.
 7. Wszystkim dbającym w kościele o czystość, kwiaty oraz porządek wokół niego, składamy jak zawsze serdeczne Bóg zapłać.
 8. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela, Gościa Niedzielnego a także naszego biuletynu Głos Siostry Faustyny.
 9. Miłym Gościom i Drogim parafianom życzymy, dobrej niedzieli oraz pełnego Bożej łaski tygodnia. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia