Przystań

Miłosierdzia

Ósma Niedziela zwykła

27 lutego 2022
 1. Jednoczymy się na modlitwie o pokój na świecie. Przez orędownictwo Maryi, Królowej Pokoju, prosimy Boga o taką łaskę. Dołączy tą intencję do naszej codziennej modlitwy o ustanie wojny na Ukrainie. W dzisiejszą niedzielę i w Środę Popielcową (wychodząc z kościoła) swoją ofiarą do puszki, będziemy mogli wesprzeć działania Caritas Polska – na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Bóg zapłać za dobroć i wrażliwość serca.
 2. Zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia z intencją o pokój na świecie, którą odmawiamy w tygodniu we wtorek i piątek po porannej i wieczornej Mszy Świętej.
 3. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a także dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.
 4. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 8.30, 10.00, 16.00 i 18.00 oraz o godz. 15.00 w Sławutowie. Przykład świętych nas pobudza, a ich bratnia modlitwa nas wspomaga… Zawierzamy się nieustannie Bożemu Miłosierdziu przez orędownictwo św. Faustyny Kowalskiej. Na mszy św. o godz. 18.00 nastąpi uroczyste poświęcenie pomnika naszej patronki, którego dokona Ks. Biskup Zbigniew Zieliński – biskup pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej.  Zapraszamy całą Wspólnotę do duchowego przeżycia tego wyjątkowego dla nas wydarzenia.
 5. W Popielec obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki ograniczamy co do ilości.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 8.30.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • pierwszy czwartek - Godzina Święta o godz. 17.00 (jest to też czas do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania). Tego dnia zapraszamy na spotkanie wszystkich Członków Róż Wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii – od  godz. 17.00 adoracja, 17.30  modlitwa różańcowa a o 18.00 ofiara mszy św. z intencją za wspólnotę. Po jej zakończeniu spotkanie w domu parafialnym.
  • pierwszy piątek  - okazja do spowiedzi św. o godz. 8.00 i przed Drogami Krzyżowymi
  • pierwsza sobota (nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w połączeniu z różańcem rozpocznie się o godz. 8.00).
 8. W piątek Drogi Krzyżowe odprawiamy:
  • ok. godz. 9.00 (po zakończeniu porannej mszy św.) - dla dorosłych
  • godz. 16:30 - dla dzieci
  • godz. 17:30 - dla dorosłych i młodzieży
 9. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych i przypominamy, że za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i w Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny. Otwórzmy się na działanie  Bożych łask w tym szczególnym czasie danym nam od Boga w Kościele.
 10. Do chorych z posługą sakramentalną Ks. Karol uda się w piątek, ks. Mariusz w sobotę.
 11. Msza święta z intencją o uzdrowienie na ciele i duszy oraz nabożeństwo odbędzie się w sobotę 5 marca. Program wspólnej modlitwy: od godz. 17.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. O godz. 18.00 msza św. Po mszy św. dalsza modlitwa, którą zakończy się ok. godz. 19.45. Zapraszamy.
 12. Na stolikach pod chórem, wyłożona jest prasa katolicka w tym nasz głos Siostry Faustyny.
 13. W tygodniu mieliśmy kilka awarii: ogrzewania kościoła, (działa tymczasowo), w najbliższym czasie musi zostać naprawiony piec gazowy, awarię oświetlenia prezbiterium. Po ostatnich wichurach nastąpiły dalsze zniszczenia dachu kościoła, oraz komina kotłowni kościoła. Dziękujemy osobom za pomoc i (tymczasową) naprawę uszkodzeń. Przy tej okazji jak zawsze dziękujemy za troskę o czystość świątyni.
 14. Dużo pokoju w sercu dla wszystkich. Dobrego duchowego, przygotowania  na Wielki Post. Dzieciom, młodzieży, pedagogom szczęśliwego powrotu do szkół. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia