Przystań

Miłosierdzia

Piata Niedziela Wielkiego Postu

03 kwietnia 2022
 1. Piątą Niedzielą Wielkiego Postu, rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Zwyczajowo zasłaniamy krzyże od dziś aż do Wielkiego Piątku. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.15.00.
 2. Katecheza dla dzieci komunijnych po Mszy Św. o godz. 11.30.
 3. W środę Nowenna do św. Józefa o godz. 8.30 i 18.00.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w środę godz. 19.00 w kościele.
 5. Pierwszy czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 do godz. 18.00. Tego dnia zapraszamy na spotkanie Wspólnotę Żywego Różańca: O godz.16.30 konferencja, następnie wspólna adoracja w ciszy a o godz. 17.30 różaniec w intencji nowych, licznych i świętych powołań do służby w Kościele oraz za powołanych.
 6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej rano o godz. 9.00 dla dzieci o godz. 16.30. (nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.30). Po zakończeniu wieczornej Mszy św. ok godz.18.40 zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Zachęcamy do tej szczególnej wspólnej modlitwy.
 7. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się ks. Karol w piątek 8 kwietnia, ks. Mariusz w sobotę 9 kwietnia. Prosimy o ewentualne zgłaszanie dodatkowych chorych w zakrystii.
 8. Spowiedź dekanalna w naszej parafii odbędzie się we wtorek 12 kwietnia rano od godz. 8.00 do 9.00 popołudniu od 17.00 do 18.00. Już dziś postarajmy zaplanować sobie ten czas na skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.
 9. Za tydzień przypada nasza comiesięczna kolekta inwestycyjna. Ze względu na obecną pogodę oraz podpisanie umowy wykonawczo-gwarancyjnej z wybranym wykonawcą, prace na dachu kościoła rozpoczną się w tym tygodniu. O zakresie tego pierwszego etapu prac, przybliżonych kosztach, poinformujemy na tydzień w ogłoszeniach.
 10. Do skarbonki, która znajduje się na stoliku z prasą można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 11. W imieniu Puckiego Środowiskowego Domu Samopomocy „Razem” zapraszamy dziś na kiermasz prac, organizowany przez podopiecznych Podczas kiermaszu będzie można zakupić oryginalne, piękne, ręcznie robione ozdoby wykonane przez naszych pracowników i podopiecznych. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na terapię i wypoczynek osób niepełnosprawnych.
 12. Wychodząc z kościoła swoją (ofiarą do puszki) możemy wesprzeć hospicja w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu. Szczegółowe informacje na plakatach w gablotach oraz na stronie internetowej polanadzieinapomorzu.pl.
 13. W przyszłą niedzielę będzie możliwość nabycia palemek wykonanych przez naszą dziecięcą scholkę muzyczną. Dochód przeznaczony będzie na funkcjonowanie tego duszpasterstwa.
 14. W zakrystii są jeszcze wielkanocne paschaliki w cenie 15 złotych.
 15. Do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela, Różaniec, Głos Siostry Faustyny oraz dla dzieci Mały Przewodnik Katolicki, przedstawiający najmłodszym naszą patronkę św. Faustynę.
 16. Wszystkim tym, którzy włączają się pracę w naszej świątyni, cotygodniowe sprzątanie bardzo serdecznie dziękujemy.
 17. Jubilatom, Solenizantom, Parafianom oraz Gościom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i zdrowia.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia