Przystań

Miłosierdzia

12 czerwca 2020
Piątek 12 czerwca 2020
Wspomnienie błogosławionych męczenników Antoniego Juliana Nowowiejskiego, biskupa, i Towarzyszy albo błogosławionych męczenników Ludwika Rocha Gietyngiera i Maksymiliana Binkiewicza, prezbiterów i Towarzyszy
 

Pan Jezus przypomina w dzisiejszej Ewangelii o wierności przyrzeczeniom małżeńskim. Przypomnienie o wierności dotyczy także przyrzeczeń kapłańskich i konsekracji zakonnej.

Błogosławię na stanięcie w prawdzie przed Jezusem Chrystusem, który pyta o moją wierności życiowemu powołaniu.

 
Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza
(Mt 5, 27-32) Wymagania nowego Prawa w dziedzinie czystości
 

Jezus powiedział do swoich uczniów:

 

«Słyszeliście, że powiedziano: „Nie cudzołóż”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.

 

Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła. I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła.

 

Powiedziano też: „Jeśli ktoś chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy”. A Ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę – poza wypadkiem nierządu – naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa».

 

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia