Przystań

Miłosierdzia

Pierwsza Komunia Święta

30 maja 2021

W pełnym słońcu dzieci z Pucka, Darzlubia, Połczyna i Żelistrzewa przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w parafii św. Faustyny Kowalskiej w Pucku. Pogoda musiała być świetna, bo wymodlona. - Jak ktoś wam powie, że nie warto się modlić, to powiedzcie, że on się nie zna - mówił dzieciom ks. Piotr Pastewski.

 
Uroczystości  Pierwszej Komunii Świętej w Pucku (30.05.2021) musiała towarzyszyć dobra aura, bo o to... zadbały same dzieci z  Pucka i gminy Puck. Przed niedzielnym świętem kapłan z  parafii św. Faustyny Kowalskiej w Pucku proboszcz podpowiedział swoim młodym wiernym, co trzeba zrobić...

- Ładna pogoda? - zapytał zebrane przed kościołem ks. proboszcz Piotr Pastewski dzieci, a gdy lekko zdumiona gromada potwierdziła, kapłan dodał: - A skąd ona się wzięła? Prosiłem, żeby się modlić? Jak ktoś wam powie, że nie warto się modlić, to powiedzcie, że on się nie zna - z humorem podsumował.

 

W tegorocznej uroczystości uczestniczyły dzieci z Pucka, Darzlubia, Połczyna i Żelistrzewa. Komunikatów podzielono na dwie grupy, by w kościelnej uroczystości mogło wziąć udział jak najwięcej osób.

 

Link do galerii zdjęć:  Pierwsza Komunia Święta 2021
 
Źródło: puck.naszemiasto.pl
 
 
Zapis transmisji grupy pierwszej - dzieci ze szkół w Darzlubiu, Połczynie i Żelistrzewie:
 

 

 

Zapis transmisji grupy drugiej - dzieci ze szkół im. Mariusza Zaruskiego oraz ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku:

 

 

11 maja 2024
Za trzy tygodnie planuje urlop w Polsce, a także prace animacji misyjnej w niedziele w
10 maja 2024
Nasza Archidiecezja gdańska poprzez peregrynację relikwii Świętego Wojciecha w poszczególnych parafiach, przeżywa czas przygotowana do
09 maja 2024
Zapraszamy na nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie na duszy i na ciele, które odbędzie się

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia