© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia 

04 lutego 2023
Termin wizyt duszpasterskich zaplanowanych od poniedziałku 6-go lutego został przesunięty. W najbliższych dniach przedstawimy zaktualizowany
28 stycznia 2023
Plan Wizyty Duszpasterskiej w Pucku w dniach 30 stycznia - 16 lutego 2023 30 stycznia
21 stycznia 2023
Plan Wizyty Duszpasterskiej w Pucku w dniach 23 stycznia - 4 lutego 2023 23 stycznia

W pełnym słońcu dzieci z Pucka, Darzlubia, Połczyna i Żelistrzewa przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w parafii św. Faustyny Kowalskiej w Pucku. Pogoda musiała być świetna, bo wymodlona. - Jak ktoś wam powie, że nie warto się modlić, to powiedzcie, że on się nie zna - mówił dzieciom ks. Piotr Pastewski.

 
Uroczystości  Pierwszej Komunii Świętej w Pucku (30.05.2021) musiała towarzyszyć dobra aura, bo o to... zadbały same dzieci z  Pucka i gminy Puck. Przed niedzielnym świętem kapłan z  parafii św. Faustyny Kowalskiej w Pucku proboszcz podpowiedział swoim młodym wiernym, co trzeba zrobić...

- Ładna pogoda? - zapytał zebrane przed kościołem ks. proboszcz Piotr Pastewski dzieci, a gdy lekko zdumiona gromada potwierdziła, kapłan dodał: - A skąd ona się wzięła? Prosiłem, żeby się modlić? Jak ktoś wam powie, że nie warto się modlić, to powiedzcie, że on się nie zna - z humorem podsumował.

 

W tegorocznej uroczystości uczestniczyły dzieci z Pucka, Darzlubia, Połczyna i Żelistrzewa. Komunikatów podzielono na dwie grupy, by w kościelnej uroczystości mogło wziąć udział jak najwięcej osób.

 

Link do galerii zdjęć:  Pierwsza Komunia Święta 2021
 
Źródło: puck.naszemiasto.pl
 
 
Zapis transmisji grupy pierwszej - dzieci ze szkół w Darzlubiu, Połczynie i Żelistrzewie:
 

 

 

Zapis transmisji grupy drugiej - dzieci ze szkół im. Mariusza Zaruskiego oraz ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku:

 

 

30 maja 2021

Pierwsza Komunia Święta

Przystań

Miłosierdzia