Przystań

Miłosierdzia

Pierwsza Niedziela Adwentu

03 grudnia 2023
 1. Od jutra o godz. 6.00 rozpoczynamy celebrację mszy św. roratnich ku czci Matki Bożej z uroczystą procesją, do której uczestnictwa zapraszamy dzieci z lampionami. Po roratach dla najmłodszych kakao i coś słodkiego. Wieczorna msza św. będzie również z kazaniem. W ten sposób chcemy jak najlepiej duchowo przygotować się do Bożego Narodzenia. Przypominamy, że w Adwencie nie ma Mszy św. o godz. 8.30.
 2. Dzięki Bożej łasce i z potrzeby ducha, powstała w naszym kościele „Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja w dni powszednie po zakończeniu porannej Mszy św. do 17.30.
 3. W środę nowenna do św. Józefa o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.30 razem z Wspólnotą Żywego Różańca zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji nowych świętych powołań do służby w Kościele i za powołanych.
 5. W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Oprócz Mszy św., o godz. 6.00 i 18.00 o godz. 12.00. zgodnie z życzeniem Matki Bożej zapraszamy na Godzinę Łaski dla świata.
 6. Nasza Scholka „Dzieci Faustyny” będzie w przyszłą niedzielę rozprowadzać kartki świąteczne - zachęcamy do ich nabycia.
 7. Również w niedzielę 10 grudnia, zapraszamy na kiermasz świąteczny, organizowany tradycyjnie przez podopiecznych i opiekunów Środowiskowego Domu Samopomocy w Pucku. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na terapię i wypoczynek osób niepełnosprawnych.
 8. W zakrystii i biurze parafialnym są do nabycia świece wigilijne „Caritas” małe – 15 zł, duże 25 zł.
 9. Za tydzień w niedzielę, przypada nasza comiesięczna kolekta budowlana, którą przeznaczamy całkowicie na remont ściany czołowej kościoła.
 10. Opłatek na stół wigilijny będzie roznoszony po domach od przyszłego tygodnia przez przedstawicieli parafii. Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na uregulowanie kosztów związanych z przygotowaniem kaplicy adoracyjnej.
 11. W sobotę 16 grudnia o 18.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo z intencją mszalną o uzdrowienie na duszy i ciele.
 12. Wyrażamy wdzięczność wszystkim Osobom zaangażowanym w przygotowanie dekoracji adwentowej, zadeklarowaną pomoc przy przygotowaniu czegoś ciepłego dla dzieci po roratach. Dziękujemy dbającym o czystość w naszej świątyni.
 13. Został wystawiony kosz w kościele (pod chórem do 17 grudnia włącznie), do którego można składać artykuły żywnościowe oraz środki czystości - aby wspomóc najbardziej potrzebujących parafian. Niech to będzie nasz dar serca przed świętami dla nich.
 14. Jak co tydzień polecamy lekturę prasy katolickiej w tym nasz Głos Siostry Faustyny.
 15. Całej Wspólnocie, życzymy dobrego, duchowego przeżycia Adwentu.

 

 

Szczęść Boże,

Ks. prob. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia