Przystań

Miłosierdzia

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

06 marca 2022
 1. Trwamy na modlitwie z intencją o pokój na Ukrainie, zakończenie działań zbrojnych za uchodźców i ofiary wojny. Możemy też czynnie włączyć się w konkretną pomoc.
 2. W imieniu Caritas Archidiecezji Gdańskiej, zapraszamy do zbiórki na rzecz poszkodowanych w czasie trwającej wojny. Zebrane produkty zostaną przekazane osobom, które już dotarły do naszej diecezji oraz dostarczone na terytorium przygraniczne. Potrzebne rzeczy to: żywność z długim terminem przydatności do spożycia, środki czystości, środki higieniczne, produkty dla dzieci typu: pampersy, chusteczki nawilżające, płyn do mycia, kaszki, słoiczki, koce, środki opatrunkowe, śpiwory, ręczniki, poszewki, kołdry – tylko nowe!. Pod chórem wystawione zostały kosze, gdzie można zostawić rzeczy lub przynieść je bezpośrednio do zakrystii.
 3. Informujemy, że zbiórka wyżej wymienionych rzeczy jako pomoc dla Ukrainy i poszkodowanych, przeprowadzona będzie również przez Samorząd w remizie w Połczynie. W poniedziałek w godzinach od 8.00 do 14.00 i od 16.00 do 20.00. Wtorek i czwartek od 8.00 do 18.00. W środę od 8.00 do 14.00 i w piątek od godz. 8.00 do 14.00 popołudniu od 17.00 do 21.00.
 4. Kwota z ostatniej puszki niedzielnej i środy popielcowej na pomoc uchodźcom z Ukrainy wyniosła 10.070 zł. Dziękujemy za wrażliwość i okazane serce.
 5. Caritas cały czas tworzy bazę osób, które chciałyby pomagać. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stronie internetowej www.caritas.gda.pl. Osoby, które chciałyby podjąć uchodźców prosimy o kontakt z parafią.
 6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od 4 Niedzieli Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. Paweł Labuda – student prawa kanonicznego w Rzymie.
 7. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. dziś po mszy św. o godz. 11.30.
 8. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00.
 9. Jutro na mszę św. zapraszamy czcicieli Ducha Świętego.
 10. We wtorek będziemy modlić się przez orędownictwo św. Michała Archanioła.
 11. W środę Nowenna do św. Józefa o godz. 8.30 i 18.00.
 12. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w środę o godz. 19.00 w kościele.
 13. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 14. W piątek Drogi Krzyżowe odprawiamy
  • ok. godz. 9.00 (po zakończeniu porannej mszy św.) - dla dorosłych
  • godz. 16:30 - dla dzieci
  • godz. 17:30 - dla dorosłych i młodzieży
 15. Podajemy intencję ogólną różańcową na marzec: Módlmy się abyśmy my chrześcijanie, w obliczu nowych wyzwań bioetycznych wspierali zawsze ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi.
 16. W przyszłą niedzielę przypada nasza comiesięczna zbiórka budowlana.
 17. Przy wyjściu z kościoła można nabyć naszą gazetkę parafialną Głos Siostry Faustyny oraz Gościa Niedzielnego i Niedzielę.
 18. Serdecznie dziękujemy za wykonanie dekoracji na Wielki Post, osobom, które w tygodniu zadbały o czystość naszej świątyni i podjęły prace porządkowe wokół niej. Bóg zapłać za poświęcony czas i siły.
 19. Błogosławionej, dobrej niedzieli i owocnego czasu Wielkiego Postu dla wszystkich.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia