Przystań

Miłosierdzia

Piętnasta Niedziela zwykła

10 lipca 2022
 1. Dziękujemy za wspólną modlitwę i duszpasterską pomoc Ks. Andrzejowi Bulczakowi. 
 2. Dziś przypada nasza comiesięczna kolekta budowlana, dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na tacę, a także te przekazane indywidualnie oraz na konto jako wsparcie remontu dachu kościoła. Ze względu na deszczową pogodę, prace na kościele będą dokończone dopiero w tym tygodniu. Żebro ściany czołowej kościoła zostało gruntownie naprawione i będzie jeszcze przemalowane. Do dokończenia zostały kruchta kościoła, (tam druga warstwa papy termozgrzewalnej) nad prezbiterium (opierzenia) oraz zabezpieczenie szczelności na wieńcu dachu. Jak już wcześniej informowaliśmy na wykonane prace remontowe została zawarta pełna umowa i otrzymana pisemna 10 letnia gwarancja. Parafia w miarę możliwości stara się rozliczać z wykonawcą remontu. Na dzień dzisiejszy zostało jeszcze do uregulowania 181 tyś.
 3. Dlatego będziemy wdzięczni za każdą ofiarę, którą przeznaczamy na poczet zaległych należności.  

 4. W poniedziałek liturgiczne święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy.
 5. W środę 13 lipca zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 19.00 modlitwą różańcową, o której poprowadzenie prosimy Wspólnotę Żywego Różańca. Następnie odśpiewamy godzinki i udamy się w procesji światła wokół kościoła. Po niej rozpocznie się Msza Święta zakończona Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, prosimy też o przyniesienie ze sobą świecy na procesję. Tego dnia nie ma mszy św. o godz. 18.00.
 6. W sobotę 16 lipca wspominamy Najświętszą Maryje Pannę z Góry Karmel – Matkę Bożą Szkaplerzną – na mszy o godz. 8.30 odnowimy przyrzeczenia szkaplerza świętego.  
 7. Przypominamy o dorocznym odpuście Matki Boskiej Szkaplerznej w Sanktuarium w Swarzewie, który odbędzie się w sobotę 16 i w niedzielę 17 lipca. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie.
 8. Prasa katolicka do nabycia pod chórem w tym nasz Głos Siostry Faustyny.
 9. Podziękowania dla osób sprzątających w tygodniu kościół i wykonane prace porządkowe.
 10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia i w modlitwie polecamy opiece świętych patronów.
 11. Dziękujemy za wspólną modlitwę, witamy przybyłych do nas Gości i życzymy wszystkim owocnego przeżywania Dnia Pańskiego.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia