Przystań

Miłosierdzia

Pocztówka z Kuby

25 marca 2024

Życzenia Wielkanocne

 

Z dalekiej Kuby chcę pozdrowić Was i życzyć dobrego czasu Wielkiego Tygodnia.

 

W ostatni czwartek, tydzień przed Wielkim Czwartkiem została odprawiona Msza św. Krzyżma przez biskupa Alvaro w diecezji Bayamo – Manzanillo, gdzie pracuje. Z racji dużych odległości i problemów z transportem, paliwem musiało to być we wcześniejszym terminie. W tym dniu wszyscy księża pracujący w diecezji tj. 15 duchownych (4 księży z Kuby, 2 z Indonezji – Werbistów, 3 z Brazylii – Kapucynów, 3 z Afryki – Ugandy, 1 z Dominikany, 2 z Polski) oraz siostry 2 z Polski, 1 z Korei, 3 z Afryki, 4 z Indii, 2 z Meksyku, 1 z Chile; 2 z Hiszpanii, 1 z Argentyny, 1 z Kuby oraz diakon stały z Kuby i świeccy animatorzy, katechiści; mieli swój dzień skupienia i dzień wspólnoty. To był czas na rozmowy, wspólną modlitwę, dzielenie się radościami i troskami. Można było się ucieszyć sobą nawzajem.

 

 

 

 

 

 

Na terenie diecezji w prowincji Granma mieszka około 800 tyś mieszkańców. Katolików praktykujących jest zaledwie kilka procent, ochrzczonych więcej. Wciąż brakuje powołań, dlatego więcej tu misjonarzy niż rodowitych Kubańczyków. Towarzystwo misyjne jest z całego świata. Nie jest łatwo, ale nikt tego nie obiecywał. :-) Dziękuje Bogu za każdy dzień na misji i ufam, że Bóg dokona tego co zaplanował.

 

Najbardziej potrzeba modlitwy i ufam, że jej w Parafii św. Faustyny nie brakuje. Powierzam Bogu Was i proszę o błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej i św. Faustyny.

 

Dziękuję za wsparcie, pamięć i modlitwę. Życzę Wam drodzy parafianie wspólnoty św. Faustyny z Pucka błogosławionych, radosnych, spokojnych, rodzinnych  Świąt Wielkanocnych.

 

Pozdrowienia z gorącej Kuby

x. Karol

 

 

 

25 marca 2024
Życzenia Wielkanocne Z dalekiej Kuby chcę pozdrowić Was i życzyć dobrego czasu Wielkiego Tygodnia. W
23 marca 2024
PROGRAM UROCZYSTOŚCI TRIDUUM PASCHALNEGO I ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Wielki Czwartek 18:00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej Po
15 marca 2024
W dniach 9 - 11 maja, parafia organizuję pielgrzymkę do Kalisza, Częstochowy i Krakowa. Koszt

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia