© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia 

19 czerwca 2021
Najbliższe nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie na duszy i na ciele odbędzie się w sobotę
15 czerwca 2021
Wywiad, w postaci rozmowy z ks. abp Tadeuszem Wojdą, metropolitą gdańskim i Tymkiem Filarem. Ks.
03 czerwca 2021
Boże Ciało w Pucku w parafii św. Faustyny Kowalskiej wreszcie ze wspólną posesją, ale nadal
Boże Ciało w Pucku w parafii św. Faustyny Kowalskiej wreszcie ze wspólną posesją, ale nadal w cieniu koronawirusa. - Myślę, że następuje taki czas, że nawet ci z nas, którzy przebywali przez ten ponad rok w większym strachu, większym niepokoju, zaczęli wracać do Kościoła - mówił ks. Piotr Pastewski, proboszcz puckiej Przystani Miłosierdzia.
 

Ks. Piotr Pastewski przypomniał, że środowa procesja Bożego Ciała w Pucku jest szczególna, bo udało się w końcu wrócić do wspólnego celebrowania kościelnego święta w szerokim gronie, bez ścisłych obostrzeń związanych z koronawirusem.

- Świat pewnie będzie zupełnie inny niż ten, z którym żegnaliśmy się w marciu minionego roku. I my na pewno staliśmy się inni, być może bardziej pokorni wobec tego, że nie jesteśmy tak naprawdę panami świata - mówił proboszcz parafii św. Faustyny Kowalskiej w Pucku. - To w sumie niewielkie nieszczęście, które nas spotkało, i tak kazało nam z wielką pokorą wobec niego stawać.

 

Doświadczenia pandemii zapewne zmienią nasz ogląd świata, przez perspektywę trudnych doświadczeń ostatnich miesięcy.

 

- Tak naprawdę nie było to wielkie nieszczęście - komentował kapłan nawiązując do pandemii koronawirusa. - Ponieważ wielkie nieszczęście przyniosłoby nam i pewnie więcej śmierci, i więcej trudniejszych doświadczeń.

 

W tym kontekście trudno jednak będzie mówić o powrocie do normalności - tej, której znamy sprzed izolacji, choroby, obostrzeń...

 

- Wchodzimy w inną normalność. I ta inna normalność domaga się naszego, ludzi wierzących, powrotu do Kościoła - mówił ks. Piotr Pastewski. - Myślę, że następuje taki czas, że nawet ci z nas, którzy przebywali przez ten ponad rok w większym strachu, większym niepokoju, zaczęli wracać do Kościoła.

 

Link do galerii zdjęć: Boże Ciało 2021

 

 

Źródło: puck.naszemiasto.pl

03 czerwca 2021

Procesja Bożego Ciała

Przystań

Miłosierdzia