Przystań

Miłosierdzia

Rozważania Ewangelii - Zaproszenie

14 marca 2021

 

Szczęść Boże,

 

Dziś mamy już czwartą niedzielę Wielkiego Postu. To w zasadzie finisz, no może dłuższy finisz czasu nawrócenia, który rozpoczął się w środę popielcową. Zapewne nikt z nas nie życzył sobie, aby tegoroczny post przebiegał nam podobnie jak ten z 2020 roku, a jednak...

 

Epidemia nie tylko nie skończyła się, ale w ostatnich dniach wręcz się nasiliła. Tak przynajmniej nas informują media. Strach pomyśleć, że Triduum Paschalne i Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego miałyby być ubiegłoroczna powtórką. Jakkolwiekby jednak nie było, proponuję ten finałowy odcinek Wielkiego Postu przebyć razem. Proponuję wspólne rozważania Ewangelii z każdego dnia. Począwszy od jutrzejszego poniedziałku, a skończywszy na Wielkiej Środzie. 

 

Będą to krótkie, trzy-cztero minutowe zamyślenia audio do odsłuchania i osobistego przemyślenia w ciągu dnia. Mam nadzieję, że będzie to duchowa pomoc, by za osiemnaście dni z Bożą energią wejść w Triduum Paschalne i w Bożym entuzjazmie przeżyć Zmartwychwstanie Pańskie. Wystarczy tylko w naszej aplikacji telefonicznej zaznaczyć w ustawieniach grupę Wielki Post, aby codziennie o 07:00 rano otrzymywać nową wiadomość z plikiem audio, który będzie można odsłuchać w dowolnej chwili dnia. To rozważanie pojawiać się będzie także na naszej stronie internetowej. 

 

Mam nadzieję, że przynajmniej z niektórymi z Was, do usłyszenia jutro. Szczęść Boże!

 

ks. proboszcz Piotr Pastewski

24 marca 2023
Gdańsk-Oliwa, 24 marca 2023 r. Drodzy Bracia i Siostry! Ostatnie miesiące obfitują w różnego rodzaju
21 marca 2023
Drodzy Parafianie, Tradycyjnie, jak co roku z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych serdecznie zapraszamy na
09 marca 2023
W najbliższy wtorek 14 marca biuro parafialne będzie nieczynne. W sprawach pilnych prosimy o kontakt

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia