Przystań

Miłosierdzia

Święty Szarbel Machluf

28 lipca 2020

W dniu 28 lipca w Kościele katolickim w Polsce wspominamy św. Szarbela.

 

Jusuf (Józef) Makhluf urodził się 8 maja 1828 roku w ubogiej rodzinie chrześcijańskiej w Bika Kafra w północnym Libanie. Po wstąpieniu do zakonu libańskich maronitów przyjął imię Szarbel. Był niezwykle pokorny i w ciszy naśladował Chrystusa. Całe życie spędził w klasztorze św. Marona, gdzie służył Bogu przez niezwykle surowe życie, nieustanne posty i modlitwy. Ostatnie 23 lata swojego życia przebywał w odosobnieniu w pustelni. Zmarł w Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia 1898 roku.

 

Jego śmierci towarzyszyły niezwykłe okoliczności. Nad jego grobem pojawiła się niezwykła, jasna poświata, która utrzymywała się przez wiele tygodni. Jego ciało pomimo upływu wielu lat nie uległo rozkładowi. W momencie ekshumacji, która miała miejsce po 52 latach od jego śmierci, ciało ojca Szarbela było w doskonałym stanie, zachowało elastyczność i temperaturę ciała osoby żyjącej. 

 

Ojciec Szarbel Makhlouf został beatyfikowany 5 grudnia 1965 roku, na zakończenie Soboru Watykańskiego II przez papieża Paweł VI. Jego kanonizacja miała miejsce w dniu 9 października 1977 roku. Do dziś grób świętego w Annaji jest celem licznych pielgrzymek z całego świata.

 

Za jego wstawiennictwem doszło do wielu cudownych uzdrowień. W chorobie i cierpieniu poproś go o wsparcie słowami poniższej modlitwy:

 

Święty Ojcze Szarbelu, który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Rozjaśnij nasze umysły i serca, utwierdź wiarę i wzmocnij wolę. Rozpal w nas miłość Boga i bliźniego.

 

Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności. Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych.

 

Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę, o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego.

 

Amen.

 

 

25 marca 2024
Życzenia Wielkanocne Z dalekiej Kuby chcę pozdrowić Was i życzyć dobrego czasu Wielkiego Tygodnia. W
23 marca 2024
PROGRAM UROCZYSTOŚCI TRIDUUM PASCHALNEGO I ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Wielki Czwartek 18:00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej Po
15 marca 2024
W dniach 9 - 11 maja, parafia organizuję pielgrzymkę do Kalisza, Częstochowy i Krakowa. Koszt

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia