Przystań

Miłosierdzia

Szesnasta Niedziela zwykła

23 lipca 2023
  1. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jakuba, czcimy również św. Krzysztofa, patrona kierowców – po porannej i wieczornej Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Będzie to też okazja aby złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. Także we wtorek o godz. 6:00 z kościoła Bożego Ciała na Helu wyruszy 42 Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich pielgrzymów, zawierzamy opiece Matki Boskiej Częstochowskiej i towarzyszmy im duchowo w modlitwie.
  3. W środę 26 lipca, wspomnienie Świętych Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny i dziadków Pana Jezusa – jest to dzień szczególnej wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Tego dnia nowenna do św. Józefa o godz. 8.30 i 18.00. Msza Św. wspólna za zmarłych o godz. 8.30.
  4. Koronka do Bożego Miłosierdzia we wtorek i piątek po porannej i wieczornej Mszy Św.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu tradycyjnie w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
  6. Zbiórka dla dziesięcioletniej Marysi i siedmioletniego Wojtusia ze Swarzewa wyniosła 5.526 zł. Rodzice dzieci bardzo dziękują wszystkim za okazane wsparcie i serce.
  7. Jak zawsze wyrażamy szczerą wdzięczność za troskę o czystość w naszej świątyni, wystrój kwiatów a także wykonane prace porządkowe.
  8. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej dostępny jest: Tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny z artykułem o naszej parafii, czasopismo biblijne Galilea oraz biuletyn Głos Siostry Faustyny.
  9. Zmarł + Krzysztof Lipke lat 87 zam. Puck przy ul. Antoniego Miotka. Jego pogrzeb 25 lipca o godz. 10.00. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
  10. Wszystkim parafianom i gościom przebywającym w naszej parafii, życzymy udanego wypoczynku, słonecznej pogody, Bożego błogosławieństwa oraz opieki św. patronów. Szczęść Boże.

 

 

Ks. Mariusz

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia