Przystań

Miłosierdzia

Trzecia Niedziela Adwentu

11 grudnia 2022
 1. W liturgii Kościoła III niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie pół godz. przed Mszą św. Dodatkowa spowiedź świąteczna w ostatnim tygodniu adwentu codziennie od godz. 17.00. Spowiedź dekanalna w naszej parafii wyznaczona jest na 20 grudnia rano od godz. 8.00 – 9.00 popołudniu od godz. 16.00 - 18.00 z przerwą od 17.00 do 17.30.
 2. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj po wieczornej Mszy. Św.
 3. Dziś przypada nasza miesięczna kolekta inwestycyjna. Bardzo dziękuję za złożone ofiary. Dziękuję również za ofiary złożone za opłatek, które całkowicie przeznaczamy na pokrycie kosztów remontu dachu kościoła.
 4. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych, zachęcamy do licznego udziału w roratach o godz. 6.00. lub Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 również z kazaniem. Zapraszamy.
 5. We wtorek wspominamy 41 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy o godz. 18.00.
 7. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. – środa godz. 16.30.
 8. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatek, świece i sianko na stół wigilijny.
 9. Zapraszamy na kiermasz świąteczny, organizowany przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Pucku. Można zakupić oryginalne, piękne ręcznie robione ozdoby, stroiki świąteczne wykonane przez pracowników i podopiecznych domu. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na terapię i wypoczynek osób niepełnosprawnych.
 10. Nasza Schola dziecięca rozprowadza kartki świąteczne i płyty z kolędami.
 11. Wychodząc z kościoła swoją ofiarą do puszki możemy wspomóc rodzinę z Ukrainy, która w tym roku przebywała u nas w domu parafialnym. Żyją w bardzo trudnych warunkach. Bóg zapłać za dar serca.
 12. Został wystawiony kosz w kościele (pod chórem), do którego można składać artykuły żywnościowe oraz środki czystości - aby wspomóc potrzebujących. Niech to będzie nasz dar serca przed świętami.
 13. Zachęcamy do czytania i nabycia prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, naszego parafialnego Głosu Siostry Faustyny. Można też nabyć kalendarz na 2023 r. w cenie 10 zł.
 14. Bóg zapłać wszystkim osobom za cotygodniowe posprzątanie naszej świątyni.
 15. W tygodniu odbył się pogrzeb św. + Haliny Kunath lat 68 zam. w Pucku przy ul. Paderewskiego. Polećmy zmarłą Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 16. Wszystkim życzę błogosławionego, zdrowego tygodnia. Szczęść Boże.

 

ks. Mariusz

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia