Przystań

Miłosierdzia

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

20 marca 2022
 1. Kolekta inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 9.425 zł za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy. Jeśli warunki pogodowe pozwolą to od 28 marca, rozpoczniemy pierwszy etap prac remontowych na dachu kościoła.
 2. W tygodniu dotarła do nas rodzina z Ukrainy; Pani Oksana, jej mama i dwójka synów; sześciolatek i ponad dwumiesięczne niemowlę. Zamieszkali w domu parafialnym św. Faustyny - (w 2 pokojach z kuchnią z której korzystają). Są w trakcie załatwiania formalności urzędowych. Prosimy wspólnotę parafialną - jeśli ktoś chciałby zadeklarować wsparcie (finansowe lub rzeczowe) dla tej konkretnej rodziny - zgłaszajmy to bezpośrednio do ks. Mariusza. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory w jakikolwiek sposób już pomogli.
 3. Trwamy w modlitwie wielkopostnej dziś o godz.15.00 kolejne Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy.
 4. W środę nowenna do św. Józefa.
 5. Tego dnia spotkanie dla kandydatów do bierzmowania o godz. 19.00 w kościele.
 6. W piątek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  W czasie porannej i wieczornej Eucharystii, będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Prosimy, aby chętni przynieśli ze sobą świece. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17:00 do godz. 18.00.
 8. W piątek Drogi Krzyżowe odprawiamy: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o godz. 9.00 i 17.30.
 9. W sobotę 26 marca wieczorną mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje, które poprowadzi ks. Paweł Labuda – doktorant na Papieskim Uniwersytecie Św. Krzyża w Rzymie. W niedzielę nauki podczas każdej mszy św., w tygodniu do środy włącznie o godz. 8.30 i 18.00. Dla dzieci pierwsza nauka w niedzielę o godz. 11.30 w poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy najmłodszych na godz. 16.30. Nauki rekolekcyjne dla dzieci poprowadzi ks. Mariusz. Rekolekcje to jeden filarów do dobrego przeżycia Wielkiego Postu – postarajmy się wykorzystać te dni w tym wielkopostnym przygotowaniu na święta. Dokładny program rekolekcji umieszczony jest w gablotach przy kościele oraz na naszej stronie internetowej parafii.
 10. Zapraszamy na parafialny wyjazd do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego w Wejherowie u ojców Franciszkanów. Wyjazd w środę 23 marca o godz. 9.15., powrót około godz.15.00. W planie: Msza św. w Sanktuarium w intencjach pielgrzymów, Droga Krzyżowa na Kalwarii, agapa w plenerze. Koszt wyjazdu 30 zł.
 11. W zakrystii można jeszcze nabyć wielkanocne paschaliki w cenie 15 złotych,  pod chórem wyłożona  prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Głos Siostry Faustyny.
 12. Dbającym o czystość w naszej świątyni wyrażamy jak zawsze naszą szczerą wdzięczność.
 13. Życzymy Wam, moi drodzy, obfitości łask Bożych w życiu codziennym. Niech Chrystus umacnia Was swoim błogosławieństwem w ciągu tygodnia.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia