Przystań

Miłosierdzia

Trzydziesta Druga Niedziela zwykła

06 listopada 2022
 1. Trawa miesiąc poświęcony naszej modlitewnej pamięci za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych do 8 listopada włącznie przy spełnieniu zwyczajnych warunków. Naszą modlitwę w wypominkach jednorazowych za bliskich zmarłych, będziemy ofiarowywali Panu Bogu do wtorku po wieczornej Mszy św. W najbliższą środę 9 listopada o godz. 8.30 zostanie odprawiona pierwsza MSZA ŚW. WSPÓLNA ZA ZMARŁYCH. Z tego powodu nowenna do św. Józefa w środę wyłącznie o godz. 18.00. Informujemy również, że tegoroczne złożone wypominki roczne na godz. 8 i 10 w niedzielę, będą odczytywane od Nowego Roku Kalendarzowego. 
 2. We wtorek Msza Św. z wotywy o św. Michale Archaniele.
 3. Koronka do Bożego Miłosierdzia we wtorek i piątek po Mszach Św.
 4. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych w środę o godz. 16.30 w kościele.
 5. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 – 18.00. (W ramach stałej formacji grupa druga kandydatów do bierzmowania tego dnia przystępuje do sakramentu pokuty i pojednania).
 6. W piątek, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Dzień modlitw w intencji Ojczyzny i Polaków – tych żyjących i tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Jest to liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa - odpust parafialny w Łebczu.
 7. Ksiądz Arcybiskup udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 11 listopada.
 8. Bardzo ważnym wydarzeniem dla naszej Wspólnoty Parafialnej  będzie  przewidziana w prawie Kościoła wizytacja kanoniczna, która odbędzie w sobotę i niedzielę, 12 i 13 listopada br. Przeprowadzi ją J. E. Ks. Bp Piotr Przyborek - Biskup odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi, wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary.
 9. Za tydzień przypada nasza comiesięczna kolekta na potrzeby naszej parafii.
 10. Kolejne nabożeństwo o uzdrowienie na ciele i duszy, odbędzie w sobotę 26 listopada. Od godz. 17.30 spowiedź święta, o 18.00 Eucharystia z intencją o uzdrowienie - po mszy część dalsza wspólnej modlitwy do godz. ok 19.45.
 11. Pod chórem do nabycia czasopisma: Niedziela, Gość Niedzielny oraz nasz parafialny Głos Siostry Faustyny.
 12. Bardzo dziękujemy osobom, które sumiennie co tydzień, podejmują wysiłek przy sprzątaniu naszej świątyni oraz ułożone kwiaty.
 13. Wszystkim życzymy opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia