Przystań

Miłosierdzia

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

12 listopada 2023
 1. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania dziś po wieczornej mszy św.
 2. W najbliższą środę 15 listopada o godz. 8.30, zostanie odprawiona druga msza święta wspólna za zmarłych. Tego dnia zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 3. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych w środę o godz. 16.30 w kościele.
 4. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od godz. 17.00 do 18.00.
 5. 18 listopada w sobotę w Strzelnie na mszy św. o godz. 12.00, będziemy modlić się za zmarłych kapłanów z naszego dekanatu. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.
 6. W sobotę obchodzimy liturgiczne wspomnienie błog. Karoliny Kózkówny, patronki młodzieży i Ruchu Czystych Serc. W czasie mszy świętych towarzyszyć nam będą jej relikwie.
 7. Dzisiejsza kolekta jest naszą comiesięczną zbiórką budowlaną – jak zawsze dziękujemy za złożone ofiary. Bieżące sprawy gospodarcze: doposażamy przyszłą kaplicę przewidzianą na adorację Najświętszego Sakramentu, która zacznie funkcjonować od tegorocznego adwentu. W tygodniu odbyło się spotkanie wykonawcą remontu ściany nad kruchtą kościoła. Przeprowadzimy jeszcze próby szczelności ściany w newralgicznych miejscach i wtedy zostanie podany zakres oraz  termin przewidzianych prac.
 8. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne we wtorek.
 9. Tydzień temu odbyła się kwesta dla chorej Faustynki. Wielkie podziękowania wszystkim parafianom za życzenia zdrowia Faustynce. Za ogrom życzeń dla rodziców, za życzliwość, a przede wszystkim za ogromne serce i przekazane ofiary w kwocie 5.821.40 + 2 euro. Bóg zapłać.
 10. Polecamy lekturę prasy katolickiej - dostępny: Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela, Miesięcznik Różaniec oraz nasz Głos Siostry Faustyny.
 11. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dbają o czystość w naszej świątyni, obejście wokół i wykonane jesienne porządki.
 12. Życzymy Wszystkim miłej, błogosławionej niedzieli oraz dobrego nowego tygodnia.

 

Szczęść Boże,

ks. prob. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia