Przystań

Miłosierdzia

Trzydziesta Niedziela zwykła

23 października 2022
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. Wspieramy Dzieła Misyjne przede wszystkim swoją modlitwą a także ofiarą z dzisiejszej kolekty.
 2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy Św. o godz. 18.00 w kościele.
 3. Przed nami ostatnie październikowe różańcowe dni. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych codziennie na nabożeństwo o godz. 17.30. Grupy parafialne prosimy o współprowadzenie nabożeństw wraz z kapłanem.
 4. W środę nowenna do św. Józefa o godz. 8.30 i 18.00. Tego dnia Msza Św. Wspólna za zmarłych o godz. 8.30.
 5. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych w środę o godz. 16.30 w kościele.
 6. W czwartek spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii. O godz. 18.00 Msza Św. po niej spotkanie organizacyjne.
 7. W piątek przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – dzień imienin Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC Metropolity Gdańskiego. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.                  
 8. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone kartki na wypominki jednorazowe, roczne i listopadowe Msze Św. wspólne za zmarłych, które odprawimy: 9 i 23 listopada o godz. 8.30 oraz 16 i 30 listopada o godz. 18.00. W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się od 1 do 7 listopada o godz. 17.30. Ofiary w całości przeznaczamy na spłatę należności za remont dachu kościoła.
 9. Statystyka ostatniego liczenia wiernych – parafia liczy 4300 osób. W  niedzielnej Mszy Św. uczestniczyło 1152 osoby z czego do komunii św. przystąpiło 530.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Różaniec, pismo biblijne Galilea oraz nasz parafialny Głos Siostry Faustyny.
 11. Bardzo dziękujemy za troskę o czystość w naszej świątyni i ułożone kwiaty.
 12. W tygodniu odbył się pogrzeb Śp. Andrzeja Brzozowskiego l. 61 zam. w Połczynie. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie…
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia