Przystań

Miłosierdzia

Trzydziesta Pierwsza Niedziela zwykła

30 października 2022
 1. Zapraszamy na ostatnie październikowe nabożeństwa różańcowe - dziś o godz. 17.30 jutro o 8.00 i 17.30.
 2. Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na listopad – Módlmy się, aby dzieci, które cierpią – te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty – miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.
 3. We wtorek, 1 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. (Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia tego dnia we Mszy Świętej). Po Mszy sprawowanej w Farze o godz. 13.15 tradycyjnie wyruszy procesja żałobna na cmentarz. Podczas niej będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin, a także będziemy błogosławić groby. To żałobne nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu. Przy tej okazji zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych, możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św. ,pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża i odmówić modlitwy np. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
 4. We środę, 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Msze Święte o godz. 8.30 i 18.00. W tym dniu modlimy się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Nowenna do Matki Bożej Nieostającej Pomocy godz. 8.30 i 18.00.
 5. Na stoliku pod chórem są jeszcze wyłożone kartki na wypominki jednorazowe, roczne i listopadowe Msze Św. wspólne za zmarłych, które odprawimy: 9 i 23 listopada o godz. 8.30 oraz 16 i 30 listopada o godz. 18.00. W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się od 1 do 8 listopada o godz. 17.30 w łączności z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Ofiary przeznaczamy na spłatę remontu dachu kościoła.
 6. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne: Pierwszy czwartek miesiąca
  od 17.00 Godzina Święta. (Przypominamy o spowiedzi tego dnia dla kandydatów do bierzmowania grupa pierwsza,  tydzień później grupa druga). Pierwszy piątek miesiąca – czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa - okazja do spowiedzi od godz. 8.00 i 17.00., w  Sławutowie od godz. 15.30. Pierwsza sobota miesiąca – o godz. 8.00 rozpocznie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Chorych z posługą sakramentalną kapłan odwiedzi: w piątek 4 listopada od godz. 9.30 i w sobotę 5 listopada od godz. 10.00.
 8. Biuro parafialne z racji Uroczystości Wszystkich Świętych będzie czynne tylko w czwartek i sobotę.  
 9. W dekanacie puckim w listopadzie odbędą się wizytacje kanoniczne. W naszej parafii będzie miała miejsce wizytacja 12 i 13 listopada – przeprowadzi ją Ks. bp Piotr Przyborek.
 10. Zachęcamy do nabycia najnowszej prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela, Gościa Niedzielnego oraz nasz „Głos Siostry Faustyny”.
 11. Jak zawsze dziękujemy za troskę o czystość w naszej świątyni oraz prace porządkowe wokół niej.
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego i bezpiecznego w podróżach tygodnia. Szczęść Boże.

 

Ks. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia