Przystań

Miłosierdzia

Uroczystość Bożego Ciała

10 czerwca 2020

Jutro w naszej parafii wraz z całym Kościołem katolickim będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Z uwagi na okoliczności w jakich się znajdujemy przebieg święta będzie wyglądać nieco inaczej niż w poprzednich latach.

 

Nie będzie tradycyjnej procesji ulicami parafii. Odbędzie się jedynie procesja wokół kościoła po Mszy Świętej o godz. 10:00. Msze Święte w tym dniu odprawiane będą o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu.

 

Z dniem 30 maja br. przestał obowiązywać limit uczestników zgromadzeń liturgicznych i dlatego możemy powrócić do zwyczajnych praktyk religijnych. Zachęcamy do osobistego udziału w Mszach Świętych zwłaszcza, że od 3 czerwca została zniesiona ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy Świętej.

 

Mając na uwadze osoby w podeszłym wieku, osoby chore lub objęte wskazaniami władz sanitarnych oraz osoby sprawujące opiekę nad chorymi i niepełnosprawnymi nadal będziemy prowadzić transmisje na naszej stronie interetowej, kanale YouTube oraz Facebooku. W dniu jutrzejszym transmitowana będzie również procesja wokół kościoła.

 

 

 

11 maja 2024
Za trzy tygodnie planuje urlop w Polsce, a także prace animacji misyjnej w niedziele w
10 maja 2024
Nasza Archidiecezja gdańska poprzez peregrynację relikwii Świętego Wojciecha w poszczególnych parafiach, przeżywa czas przygotowana do
09 maja 2024
Zapraszamy na nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie na duszy i na ciele, które odbędzie się

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia