Przystań

Miłosierdzia

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada 2023
 1. Za publiczne odmówienie w dzisiejszą uroczystość aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi „O Jezu najsłodszy, Odkupicielu…” można pod zwykłymi warunkami, uzyskać odpust zupełny.
 2. Otaczamy naszą modlitwą Gdańskie Seminarium Duchowne – które w dniu dzisiejszym obchodzi swoje święto patronalne.
 3. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania dziś po wieczornej mszy św.
 4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w środę o godz. 16.30.
 5. W środę 29 listopada o godz. 18.00 zostanie odprawiona (czwarta – ostatnia) msza św. wspólna za zmarłych. Tego dnia nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 08.30.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 – 18.00. Zapraszamy do trwania przy Jezusie Eucharystycznym.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
  • pierwszy piątek - okazja do spowiedzi dla wszystkich przed poranną Mszą Świętą oraz od godz. 17.00, w Sławutowie od godz. 15.30;
  • pierwsza sobota - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w połączeniu z różańcem rozpocznie się o godzinie 8.00.
 8. Zapraszamy dzieci (w wieku 7-12 lat) na kolejne spotkanie Oazy Dzieci Bożych w najbliższy piątek 1 grudnia o godz. 17.00 do salki parafialnej.
 9. Chorych z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą: w piątek 1 grudnia od godz. 9.30 (chorych na wsiach), natomiast w sobotę 2 grudnia od godz. 9.30. (chorych na Osiedlu Swarzewskim i Starych Działkach).
 10. Za tydzień - I Niedziela Adwentu i tym samym rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Podczas sumy o godz. 10.00 nastąpi błogosławieństwo opłatków na stół Wigilijny. Chciałbym zaprosić chętne Osoby na spotkanie organizacyjne w związku z roznoszeniem opłatka po domach. Spotkanie w najbliższy wtorek 28 listopada po wieczornej mszy św. na plebanii.
 11. Dziękujemy tym, którzy co tydzień sprzątają naszą świątynię i dbają o jej czystość.
 12. Polecamy lekturę prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem.
 13. Niech Chrystus króluje w naszych sercach, błogosławionego tygodnia dla całej wspólnoty parafialnej.

 

Szczęść Boże,

 

Ks. prob. Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia