Przystań

Miłosierdzia

Uroczystość Najświętszej Trójcy

26 maja 2024
  1. Wszystkim Mamom z racji ich święta, składamy najserdeczniejsze życzenia; przede wszystkim zdrowia, pokoju serca oraz opieki Najświętszej Maryi Panny na każdy dzień życia.
  2. Zapraszamy w tygodniu na ostatnie już nabożeństwa majowe. A od soboty ku czci Serca Pana Jezusa.
  3. W parafii przeżywamy Biały Tydzień – wielkie święto i radość z faktu, że dzieci naszej wspólnoty, przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Msza Św., codziennie do piątku włącznie o godz.18.00. W Boże Ciało dzieci przychodzą na Mszę św. i procesję o 10.00. Przy tej okazji składamy serdeczne podziękowania rodzicom dzieci komunijnych za tak piękne przygotowanie uroczystości, zaangażowanie, ofiarowanie daru dla parafii; nowe stuły kapłańskie, kwiaty, które zostały zasadzone przy kościele, oraz wykonane prace porządkowe. Bóg zapłać.
  4. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 2 czerwca na Mszy Św. o godz. 11.30. – spotkanie organizacyjne dla dzieci w środę 29 maja o godz. 16.30 w kościele.
  5. Informujemy, że w przyszłym roku 2025 I Komunia Św. odbędzie się w sobotę 31 maja.
  6. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Tradycyjna procesja ulicami parafii odbędzie się po Mszy Św. o godz.10.00. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia tego dnia w Mszy Św. Sprawować je będziemy o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary, zachęcam również do udekorowania swoich domów. Procesja przejdzie ulicami: Swarzewska, Akacjowa, Ziołowa, Tulipanowa, Mickiewicza, Jaśminowa, Brzozowa – następnie powrót do świątyni. Prosimy o przynoszenie kwiatów do sypania podczas procesji - z tyłu kościoła będą stały kosze. W środę ok. godz. 19.00 zapraszamy dziewczynki, które chcą sypać kwiaty na próbę przy kościele.
  7. W piątek na naszą parafię przypada wieczysta adoracja. Zachęcamy do przybycia do naszej kaplicy w Przystani Miłosierdzia, gdzie Pan Jezus będzie wystawiony w Najświętszym Sakramencie od porannej Mszy Św. do 17.30. O godz. 12.00 odmówimy Anioł Pański w godzinie miłosierdzia o 15.00 koronkę.
  8. Pierwsza sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w połączeniu z różańcem o godz. 8.00.
  9. W sobotę 1 czerwca w naszej archidiecezji odbędą się świecenia prezbiteratu - otoczmy kandydatów do kapłaństwa naszą intencją modlitewną.
  10. Również w sobotę obchodzimy Dzień Dziecka. Już dziś życzymy wszystkim pociechom wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego.
  11. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 7.VI od godziny 09.30. do 13.00.
  12. Do nabycia aktualna prasa katolicka.
  13. Dziękujemy za zadbanie o czystość świątyni i wykonane prace porządkowe wokół niej.
  14. Zmarł + Jan Kreft l. 80 zam. Puck ul. Mikołaja Reja. Jego pogrzeb w najbliższy wtorek 28 maja o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
  15. Niech Bóg błogosławi wszystkim na cały ten nowy tydzień.

 

Szczęść Boże,

ks. proboszcz Mariusz Kunicki

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia