Przystań

Miłosierdzia

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

12 maja 2024
 1. Zapraszamy na nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy Św. Dzieci zachęcamy do wspólnej modlitwy przy figurce Matki Bożej w środę o godz.17.00.
 2. Trwamy codziennie (po porannej i wieczornej Mszy Św.) na nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada w przyszłą niedzielę.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie o stałych godzinach.
 4. W poniedziałek 13 maja w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 43 rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 rozpocznie się różaniec (o poprowadzenie modlitwy prosimy Wspólnotę Żywego Różańca).Następnie odśpiewamy Godzinki, Litanię Loretańską i udamy się w procesji światła wokół kościoła (na procesję tradycyjnie przynieśmy świece) po niej rozpocznie się Msza Św., zakończona Apelem Jasnogórskim. (nie będzie eucharystii o godz. 18.00).
 5. Spotkanie Rycerzy Kolumba w środę 15 maja o godz. 19.00 na plebanii.
 6. Nasza Archidiecezja gdańska poprzez peregrynację relikwii Świętego Wojciecha w poszczególnych parafiach, przeżywa czas przygotowana do obchodów 100-lecia istnienia, które odbędą się w 2025 roku. Św. Wojciech jest głównym patronem naszej archidiecezji. Do naszej wspólnoty relikwie św. Wojciecha przybędą w sobotę 18 maja. Program peregrynacji:
  • Sobota godz. 17.45 przywitanie relikwii św. Wojciecha. Następnie o godz. 18.00 - Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Wojciecha. Po Mszy św. dalsze uwielbienie, zakończone Apelem Jasnogórskim.
  • Niedziela - po Mszach Św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 - zawierzymy opiece św. Wojciecha całą parafię. O godz. 17.00 - pożegnanie relikwii – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bezpośrednim przygotowaniem do peregrynacji relikwii św. Wojciecha niech będzie nasze liczne uczestnictwo w nabożeństwach majowych oraz w Nowennie do Ducha Świętego.
 7. Dziś przypada comiesięczna kolekta budowlana – dziękujemy za złożone ofiary. W tygodniu planujemy rozpocząć prace przy oświetleniu procesyjnym kościoła. Natomiast od czerwca zaplanowany jest remont kruchty kościoła z wejściem na chór, a także malowanie zakrystii.
 8. Podziękowania dla osób sprzątających w tygodniu kościół oraz ułożone kwiaty.
 9. Do nabycia aktualna prasa katolicka w tym nasz Głos Siostry Faustyny.
 10. W tygodniu odbył się pogrzeb + Józefa Czarnojan lat 86 zam. w Pucku przy ul. Chabrowej. W środę 15 maja o godz. 10.00 pogrzeb + Sebastiana Dawidowskiego l. 31 zam. w Pucku przy ul. Miotka. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny Odpoczynek…
 11. Wszystkim Gościom, Parafianom życzymy dobrej niedzieli i tygodnia oraz wiele łask Bożych przez wstawiennictwo św. Faustyny naszej patronki.

 

Szczęść Boże,

ks. proboszcz Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia