Przystań

Miłosierdzia

Uroczystość Wszystkich Świętych

01 listopada 2020
  1. Rozpoczynamy miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. W tym roku wyjątkowo odpust ten możemy zyskać w dowolne 8 dni przez cały listopad.  
  2. Dziś msze święte sprawujemy o godz. 6.45, 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.  
  3. Począwszy od dziś wracamy do trwającej nadal biskupiej zachęty, by w czasie epidemii o godz. 20.30 odmawiać różaniec. Można w nim uczestniczyć przez łącza internetowe. Zachęcamy do modlitewnej wytrwałości i serdecznie zapraszamy do dalszej wspólnej modlitwy.  
  4. W poniedziałek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 8.30 i 18.00.  
  5. W środę o godz. 8.30 pierwsza listopadowa msza św. za zmarłych.  
  6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:  - pierwszy czwartek - Godzina Święta rozpocznie się o 17.00 (przypominamy o spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania)  - pierwszy piątek - okazja do spowiedzi św. dla wszystkich od godz. 8.00 i 17.30  - pierwsza sobota; konferencja dla czcicieli Niepokalanego Serca Maryi rozpocznie się w internecie o godz. 20.15, a zaraz po niej różaniec w duchu wynagrodzenia za grzechy bluźnierstwa wobec Matki Bożej  
  7. W tym miesiącu ze względu na ogromne ilości zachorowań i w przypadku chorych sytuację podwyższonego ryzyka nie będzie odwiedzin z Komunią św.  
  8. Podajemy intencję modlitewną na listopad: Módlmy się, aby postęp w zakresie robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył istocie ludzkiej.  
  9. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy lektura czasopism katolickich, które można nabyć przy wejściu do kościoła.  
  10. Solenizantów, których w tym tygodniu jest 56 (najstarsi parafianie liczą sobie 77 i 78 lat) i jubilatów, tj. 16 par (najdłuższy staż to 50 lat) powierzamy opiece wszystkich Świętych i życzymy Bożego błogosławieństwa.  

 

 

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia