Przystań

Miłosierdzia

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

15 sierpnia 2021
 1. Bardzo serdecznie witamy Gości spędzających na terenie naszej parafii czas urlopu i życzymy wszystkim dużo słońca oraz Bożego wypoczynku. Zapraszamy również do modlitwy wspólnotowej w tygodniu. 
 2. Obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy świętych błogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty – wyraz radości i dziękczynienia z darów Bożych. Dzisiaj przypada również 101 rocznica Cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego. Matce Bożej w modlitwie zawierzamy naszą Ojczyznę. 
 3. Dziś w Sławutowie odbędzie się doroczne „Święto chleba” - to kultywowanie tradycji związanej z pieczeniem chleba na kaszubskiej wsi. Uroczysta Msza św. godz. 14.00. 
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  1. We wtorek św. Jacka, prezbitera
  2. W piątek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  3. W sobotę świętego Piusa X, papieża
 5. W środę o godz. 8.30 i 18.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Spowiedź – 30 minut przed każdą Mszą świętą.
 7. Jak zawsze bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele budowlano - remontowe. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 8362 zł.  Bóg zapłać. W tygodniu został wykonamy pierwszy etap prac na dachu salek duszpasterskich, które były zalewane wodą deszczową. 
 8. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim za cotygodniowe posprzątanie naszej świątyni i troskę o piękno wokół niej. Bóg zapłać Młodej Parze za kwiaty ofiarowane do kościoła.
 9. Dziękujemy również za tak żywe włączenie się w akcję „Tornister pełen uśmiechów". Jutro tornistry i przybory zostaną przekazane do Caritas Archidiecezji Gdańskiej a następnie trafią do polonii mieszkającej za wschodnią granicą. 
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: dostępny nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Tygodnika Niedziela.
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp.+ Danuta Kostkowska l. 75 zam. w Połczynie Bis. Polećmy zmarłą i nam bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 12. Życzmy Wam błogosławionego tygodnia. Wypoczywającym jeszcze raz dobrego, pożytecznego wypoczynku a pracującym potrzebnych sił. Szczęść Boże.
   

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia