Przystań

Miłosierdzia

XXXI Niedziela Zwykła

31 października 2021
 1. Rozpoczął się diecezjalny etap Synodu o synodalności Kościoła. Zwołując synod papież Franciszek przypomina, że wszyscy na mocy chrztu jesteśmy wezwani do aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła. W parafiach, małych wspólnotach świeckich, wszyscy jesteśmy zaproszeni do słuchania siebie nawzajem po to, aby usłyszeć natchnienia Ducha Świętego, który przychodzi, by przewodzić naszym ludzkim wysiłkom, tchnąć życie i dynamizm w Kościół oraz prowadzić do głębszej jedności i wspólnoty dla dobra głoszenia Ewangelii w świecie. Oświeceni przez Słowo Boże i zjednoczeni w modlitwie będziemy starali się rozeznać co może pomóc w poszukiwaniu woli Bożej i podążać ścieżkami, na które Bóg wzywa nas w dzisiejszym świecie. Słuchając Ojca Świętego, módlmy się wspólnie o Światło Ducha Świętego i Boże prowadzenie na ten wyjątkowy czas.
 2. Zapraszamy na ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 17.30.
 3. Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na listopad – Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję, znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.
 4. Juto 1 listopada będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00. (Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia tego dnia we Mszy Świętej). Po Mszy sprawowanej w Farze o godz. 13.15 tradycyjnie wyruszy procesja żałobna na cmentarz. Podczas niej będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin, a także będziemy błogosławić groby. To żałobne nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu.
 5. Przy tej okazji zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych, możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św. ,pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża
  i odmówić modlitwy np. Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).
 6. We wtorek 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Msze Święte o godz. 8.30 i 18.00.  W tym dniu modlimy
  się za tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. 
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieostającej Pomocy godz. 8.30 i 18.00.
 8. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne: Pierwszy czwartek miesiąca
  od 17.00 Godzina Święta. (Przypominamy o spowiedzi tego dnia dla kandydatów do bierzmowania). Pierwszy piątek miesiąca – czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa - okazja do spowiedzi od godz. 00 i 17.00. Pierwsza sobota miesiąca – o godz. 8.00 rozpocznie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.  
 9. Na stoliku pod chórem są jeszcze wyłożone kartki na wypominki jednorazowe, roczne i listopadowe Msze Św. wspólne za zmarłych, które odprawimy: 3 i 17 listopada o godz. 8.30 oraz 10 i 24 listopada o godz. 18.00. W wypominkach jednorazowych będziemy modlić się od 1 do 7  listopada o godz. 17.30
  w łączności z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Prosimy by wypominki nie składać na kolektę ale przynosić do zakrystii lub biura parafialnego. Ofiary przeznaczamy na remonty i utrzymanie kościoła. 
 10. W tym miesiącu chorych z Komunią św. odwiedzimy: ks. Karol  w piątek 5
  listopada, ks. Mariusz w sobotę 6 listopada.
 11. 6 listopada, zapraszamy do udziału w Rowerowym Rajdzie Piaśnickim 2021, śladami pomordowanych w 1939 roku w Lasach Piaśnickich kapłanów Ziemi Puckiej - szczegóły na plakatach w gablotach.
 12. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne tylko po południu we wtorek
  i czwartek.
 13. Zachęcamy do nabycia najnowszej prasy katolickiej: Tygodnika Niedziela, Gościa Niedzielnego oraz nasz „Głos Siostry Faustyny”.
 14. Jak zawsze dziękujemy za troskę o czystość w naszej świątyni oraz prace porządkowe wokół niej.
 15. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego i bezpiecznego w podróżach tygodnia. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia