Przystań

Miłosierdzia

Życzenia od ks. Karola

21 grudnia 2023

Drodzy Parafianie od Św. Faustyny z Pucka!

 

Na misjach na Kubie jestem już dwa i pół miesiąca. Czas leci tu bardzo szybko. Za chwilę pierwsze moje Boże Narodzenie w tym miejscu, więc zanim zacznie się jeszcze bardziej intensywnie postanowiłem napisać do Was.

 

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus mówiła, że gdyby misjonarzowi zabrakło miłości, nie mógłby głosić Ewangelii. Dlatego Wasze wsparcie modlitewne oprócz mojej osobistej modlitwy to sprawa bardzo ważna. Bardzo potrzeba tutaj spojrzenia duchowego, oczami Jezusa, na świat, który po ludzku jest trudny. Dużo tutaj biedy, tej materialnej, duchowej i moralnej, absurdów, cierpienia. Ewangelia, Boże Słowo rzuca światło i pozwala zrozumieć to co po ludzku jest niezrozumiałe.

 

Eucharystia, Boże Słowo, Adoracja, modlitwa daje siłę na każdy kolejny dzień. System komunistyczny, który jest tu ciągle żywy powoduje niekiedy śmiech, niekiedy bezradność, zdziwienie, szok i inne uczucia. Kiedy dzieliłem się swoimi pierwszymi doświadczeniami z księdzem z Nigerii, którego poznałem w Pampelunie w Hiszpanii w trakcie kursu językowego, odpisał mi tak:

 

"Bardzo miło jest usłyszeć o tobie i twoim pierwszym doświadczeniu na Kubie.Sytuacje, które opisałeś, choć dla ciebie dziwne, są tymi, które widzieliśmy, doświadczyliśmy i przeżyliśmy w większości Afryki. Możesz teraz zrozumieć problem migracji, przed którym stoi świat i ciągłą walkę krajów rozwijających się z krajami rozwiniętymi i światowymi potęgami. Ale we mgle tego zobaczysz radość, szczęście i uśmiechy na ich twarzach, które przyniesie im twoja obecność.”

 

Powoli przyzwyczajam się do klimatu, kuchni, kultury. Powoli poznaje ich język. Kuba i Polska to dwa światy, wiele różnic. Ale to co łączy wszystkich ludzi, w każdym zakątku świata to pragnienie by być kochanym i by kochać. Każdy potrzebuje by Jezus narodził się w jego sercu i przyniósł mu to doświadczenie Bożej Miłości. 

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam by w sercu każdego z Was narodził się Zbawiciel. Przyjmijcie Go i zanieście dalej.

 

Dziękuję za Waszą modlitwę i wsparcie. 

 

Pozdrawiam,

ks. Karol Pstrągowski

 

 

 

 

 

04 lutego 2024
W naszej Wspólnocie, Środą Popielcową rozpoczniemy święty czas rekolekcji, które poprowadzi ks. Jarosław Klimczyk, kanonik regularny
14 stycznia 2024
Działki Puckie: 18 stycznia (czwartek) od godz. 16.15 – 21.00 – ul. Mickiewicza, Norwida, nowe
08 stycznia 2024
Połczyno Bis: 10 stycznia (środa) od godz. 16.15 - 21:00 ul. Rumiankowa, Malwowa, Cicha, domki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia