Przystań

Miłosierdzia

Czwarta Niedziela Wielkanocna

08 maja 2022
 1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Niech ta szczególna intencja „o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego” będzie wyrazem naszej pamięci modlitewnej w tym tygodniu.
 2. W związku z decyzją o powstaniu przy naszej parafii Dekanalnego Oratorium Młodych tj. ”DOM”, gościmy w naszej wspólnocie Ks. Piotra Wieckiego - diecezjalnego duszpasterza młodzieży, który przybliży nam ducha i ideę tego nowego duszpasterstwa.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w niedzielę po mszy św. o godz. 18.00, w tygodniu po porannej oraz wieczornej mszy św.
 4. Dziś przypada nasza comiesięczna kolekta budowlana, składamy podziękowania za złożone ofiary. Trwają prace remontowe na dachu kościoła i przebiegają w zamierzonym harmonogramie.
 5. W poniedziałek 9 maja przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek 10 maja o godz. 19.00 w kościele.
 7. W środę Nowenna do św. Józefa.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Zachęcamy do indywidualnego trwania przy Jezusie Eucharystycznym.
 9. W piątek 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 41 rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 rozpocznie się różaniec (o poprowadzenie modlitwy prosimy Wspólnotę Żywego Różańca). Następnie odśpiewamy Godzinki, Litanię Loretańską i udamy się w procesji światła wokół kościoła (na procesję tradycyjnie przynieśmy świece) po niej rozpocznie się msza św., zakończona Apelem Jasnogórskim. (Tego dnia nie będzie eucharystii o godz. 18.00.)
 10. Dziękujemy za troskę o czystość naszej świątyni i wykonane prace w tygodniu.
 11. Do nabycia aktualna prasa katolicka: Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela, miesięcznik Różaniec oraz nasz Głos Siostry Faustyny.
 12. Na ten nowy tydzień niech Bóg błogosławi, Daje siły, zdrowie i pokój w sercu. Szczęść Boże.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia