Przystań

Miłosierdzia

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

10 marca 2024
 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.00.
 2. Po wieczornej mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie po zakończeniu porannej mszy św. do godz. 17.30.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.30 i 18.00,
 5. Drogi Krzyżowe: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych, ok godz. 9.00 (po porannej mszy św.) dla młodzieży i dorosłych o godz.17.30. W kaplicy w Sławutowie o godz. 16.00. Na plakatach w gablotach umieszczone są informacje o planowanych „Ekstremalnych Drogach Krzyżowych”.
 6. Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek 14 marca po wieczornej mszy św.
 7. Msza św. z intencją o uzdrowienie na duszy i ciele oraz nabożeństwo, odbędzie się w sobotę 16 marca. Eucharystia o godz. 18.00 po ciąg dalszy wspólnej modlitwy.
 8. Dziś przypada nasza comiesięczna zbiórka budowlana – Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. W ramach dekanalnej współpracy ujednolicamy wiele aspektów, również tych liturgicznych. Informujemy zatem, że tegoroczna msza święta z procesją rezurekcyjną zostanie odprawiona w Niedzielę Zmartwychwstania rano o 6.00. Następnie msze św. według następującego porządku: o godz. 10.00, 11.30 i 18.00. W Sławutowie o godz. 8.00. Cały program Triduum podamy bliżej Świąt.
 10. W dniach 22-29 czerwca br. organizujemy autokarowy wyjazd dla dzieci do Białki Tatrzańskiej. W programie m. in. wycieczki po górach i okolicy, Krupówki w Zakopanym, Krzeptówki, Termy Bania. Koszt 1800 zł (w zależności od ilości chętnych cena może nieznacznie ulec zmianie). Zapisy u ks. Mateusza do końca marca.
 11. Serdecznie zapraszamy na kiermasz prac, organizowany przez podopiecznych Puckiego Stowarzyszenia Wspierającego Osoby Niepełnosprawne „Razem”. Można zakupić oryginalne, piękne, ręcznie robione ozdoby, wykonane przez pracowników i podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na terapię i wypoczynek osób niepełnosprawnych.
 12. W zakrystii można nabyć wielkanocne paschaliki. Natomiast pod chórem do nabycia prasa katolicka.
 13. Kierujemy szczere podziękowania za posprzątanie świątyni i wykonane wiosenne porządki wokół niej.
 14. Miłej, spokojnej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.

 

 

Szczęść Boże,

ks. proboszcz Mariusz Kunicki

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia