Przystań

Miłosierdzia

31 października 2021

Domowy Kościół

W sobotę 16 października 2021 r. w parafii św. Faustyny Kowalskiej mieliśmy zaszczyt przeżywać nasze lokalne święto, tj. Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, którego jedną z gałęzi jest Domowy Kościół – czyli wspólnota dla małżeństw sakramentalnych.

 

Rozpoczęliśmy tuż po godzinie 14 uroczystym zapaleniem świecy oazowej oraz radosnym przywitaniem przybyłych uczestników. Następnie odbyła się konferencja, którą wygłosił Diecezjalny Moderator Domowego Kościoła ks. Tomasz Knuth, który przybliżył nam hasło bieżącego roku formacyjnego: PRAWDA – KRZYŻ – WYZWOLENIE.

 

Po konferencji swoje świadectwo wygłosili Basia z Edkiem - małżeństwo z Jastarni. Opowiadali o dużej sile, którą daje im wierne wypełnianie zobowiązań Domowego Kościoła – opowiadali m.in. o owocach codziennej modlitwy osobistej czy też o modlitwie małżeńskiej jako modlitwie wstawienniczej.

 

Następnie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, która była czasem na osobiste spotkanie z Bogiem, a także była pięknym przygotowaniem i wprowadzeniem do uroczystej Eucharystii. Mszy świętej przewodniczył ks. Damian Martyka wraz z ks.Tomaszem Knuthem oraz ks. Karolem Pstrągowskim - Rejonowym Moderatorem Domowego Kościoła.

 

 

Po Eucharystii, odbyła się Agapa – czyli czas dla Siostry i Brata. Na tę ostatnią już część spotkania został przygotowany wyśmienity posiłek: ŻUREK ugotowany w kuchni polowej. Porcje żurku nie były limitowe ;) Była też pyszna kawa, herbata i smaczne wypieki domowe. Czas agapy to okazja do luźnych rozmów, bliższe poznanie się i wspólne śpiewogranie.

 

 

A jak to jest w Domowym Kościele?

Domowy Kościół (DK) jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, skupiającym małżeństwa sakramentalne, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie. Naszym założycielem jest Czcigodny Sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki (1921-87).

 

Krąg Domowego Kościoła tworzy 4-7 małżeństw, najlepiej z jednej parafii, pragnących wzajemnie wspomagać się w dążeniu do budowania w swoich rodzinach Kościoła Domowego. Małżeństwa gromadzą się w imię Chrystusa – dla Niego i z miłości do Niego – aby Go wspólnie odnajdywać i trwać przy Nim w swoim życiu codziennym. Spotkanie odbywa się raz w miesiącu (od września do czerwca) w mieszkaniach poszczególnych małżeństw. W spotkaniu kręgu uczestniczy także ksiądz.

 

Uczestnictwo we wspólnocie to konkretny sposób pracy nad sobą, nad małżeństwem, który ma przekładać się na lepszą rodzinę, parafię.

Jeżeli zaciekawiła Cię taka propozycja – serdecznie zapraszamy do kontaktu:

 

domowykosciol.puck@gmail.com

tel. 607 348 607

Edyta i Marcin

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia