Przystań

Miłosierdzia

11 września 2022

Droga Wspólnoto Parafialna…

Wrzesień to czas, kiedy rozpoczyna się nowy rok duszpasterski. Zawsze to podkreślam - parafia to rodzina, „żywy organizm”, Wspólnoty, które przy niej działają. Nade wszystko duch modlitwy i podążanie w jednym kierunku, jakim jest Bóg, to nasz cel. Stajemy „wszyscy razem” w tym nowym obliczu, biorąc za siebie nawzajem odpowiedzialność.

 

 Jestem z Wami rok, trochę już się poznaliśmy. Przepełnia mnie szacunek, wdzięczność i dziękczynienie Bogu za Was. Chciałbym, byście czuli i wiedzieli, że jestem do Waszej dyspozycji. Tak jak tylko potrafię i mogę, nadal będę wypełniał posługę kapłańską w naszej parafii. Bardzo zależy mi, by wzajemnie czuć się tu dobrze, jak u siebie i że wszystko jest  tu nasze wspólne.

 

Piszę te kilka słów, bo potrzebuję Was i waszego wsparcia, pomocnych dłoni - „Waszych dłoni, serca oraz talentów”. Postarajmy się by Wspólnota nie ucierpiała z faktu, że na chwilę obecną posługuje u nas tylko jeden kapłan.

 

Zachęcam więc gorąco siebie i Was, by odważnie włączyć się w grupy duszpasterskie. Chciejmy razem podejmować dzieło ich prowadzenia: przygotowania do I Komunii Św. oraz bierzmowania. Razem przygotowywać i prowadzić Wspólnoty działające przy naszej parafii i przeżywać bieżące wydarzenia, które przed nami – tak już bliski odpust parafialny. Na wielu też innych płaszczyznach, możemy posługę i talenty dane od Boga rozwijać np. Liturgiczna Służba Ołtarza, schola dziecięca, zespół muzyczny, chór parafialny, „Głos Siostry Faustyny” czy „Kącik Malucha”. Parafia chce i ma żyć nami a przede wszystkim Bóg w niej.

 

Niech Boży Duch nas prowadzi, obdarza potrzebnymi darami, tak byśmy rozeznawali znaki czasu, uświęcali nasze powołania i rodziny, a nasza patronka św. Faustyna, nieustannie ukazuje nam jak Bóg jest bogaty w miłosierdzie, nas kocha i potrzebuje.

 

Zatem nie odpuszczajmy, a jeszcze bardziej wzajemnie się mobilizujmy. Jako posługujący Wam kapłan jestem otwarty na wszelkie propozycje, przyjmuję cenne uwagi czy spostrzeżenia.

 

Dziękuję, że Jesteście i jacy Jesteście… ♥

 

Ps. Co jakiś czas, pozwolę sobie coś osobistego napisać do „Głosu Siostry Faustyny”.

 

Wasz ks. Mariusz :)

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia