Przystań

Miłosierdzia

Druga Niedziela Adwentu

05 grudnia 2021
 1. Dziś 2. Niedziela Adwentu, którą przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka na ten cel odbywa się przy wyjściu z kościoła. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej (od poniedziałku do soboty) o godz. 6.00 . Jeszcze raz zachęcamy do licznego udziału w roratach z symbolicznymi lampionami.
 3. W środę 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, podczas mszy św., ponowimy Akt Zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi. Natomiast na mszy św. o godzinie 18.00 odmówimy nowennę do św. Józefa, będzie też możliwość uroczystego przyjęcia szkaplerza (po ówczesnym zapisaniu się). Oprócz mszy św., o godz. 12.00. zgodnie z życzeniem Matki Bożej zapraszamy na Godzinę Łaski dla świata.
 4. W zakrystii po mszy a także w godzinach biura parafialnego, można jeszcze nabyć opłatki wigilijne oraz małe świece w cenie 10 zł.
 5. Informujemy, że tegoroczne złożone wypominki roczne za zmarłych będą odmawiane od nowego roku kalendarzowego.
 6. Ze względu na chorobę byliśmy zmuszeni odłożyć w czasie spotkania synodalne przy parafii – o nowych terminach poinformujemy za tydzień.
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się nasza miesięczna zbiórka budowlana.
 8. Również za tydzień w niedzielę 12 grudnia, serdecznie zapraszamy na kiermasz świąteczny, organizowany przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Pucku. Będzie można zakupić oryginalne, piękne ręcznie robione ozdoby, stroiki świąteczne wykonane przez pracowników i podopiecznych domu. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na terapię i wypoczynek osób niepełnosprawnych.
 9. Przede wszystkim duchowo staramy przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. W wymiarze wspólnoty i naszej troski, chcielibyśmy wspólnie przygotować naszą świątynię. 11 grudnia (sobota) od godz. 11.00 zapraszamy chętnych do pomocy w sprzątaniu, takim szerszym świątecznym (chór czy okna, trochę porządków) mile widziane są panie jak i panowie. Przy tej okazji jak zawsze dziękujemy tym, którzy co tydzień podejmują ten trud w naszym kościele. Chcielibyśmy również zapytać parafian czy ktoś ma może choinki na zbyciu, różnej wielkości, chętnie przyjmiemy je do świątecznego wystroju.
 10. Prasa katolicka jak zwykle wyłożona jest pod chórem.
 11. Proszono nas o ogłoszenie: 12 grudnia, zaplanowane zostały badania w mammobusie przy naszej parafii. Mammobus działać będzie w godzinach 08.30 -16.00. Więcej informacji w gablotach przy kościele.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 13. Zmarła św. p + Teresa Pawłowska lat 74. Ostatnie lata przebywała w DPS w Pucku. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia