Przystań

Miłosierdzia

Druga Niedziela Adwentu

04 grudnia 2022
 1. Dziś II Niedziela Adwentu, którą przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka na ten cel odbywa się przy wyjściu z kościoła. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 2. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Św. roratnej (od poniedziałku do soboty) o godz. 6.00. Jeszcze raz zachęcamy do licznego udziału w roratach z symbolicznymi lampionami.
 3. W środę nowenna do św. Józefa o godz. 18.30.
 4. W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Oprócz Mszy św., o godz. 6.00 i 18.00 o godz. 12.00. zgodnie z życzeniem Matki Bożej zapraszamy na Godzinę Łaski dla świata.
 5. Przede wszystkim duchowo staramy się przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Spowiedź codziennie przed Mszą św. dwadzieścia pięć minut. Natomiast spowiedź dekanalna w naszej parafii wyznaczona jest na 20 grudnia rano od godz. 8.00 – 9.00 popołudniu od godz. 16.00 - 18.00 z przerwą od 17.00 do 17.30.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się nasza miesięczna zbiórka budowlana
 7. W zakrystii i biurze parafialnym są do nabycia świece wigilijne „Caritas”małe – 14 zł. Opłatek wigilijny będzie roznoszony po domach w tym tygodniu. Ofiary składane przy tej okazji, przeznaczone będą na spłatę należności za remont dachu kościoła.
 8. Scholka „Dzieci Faustyny” rozprowadza kartki świąteczne. Zachęcamy do ich nabycia.
 9. Również za tydzień w niedzielę 11 grudnia, zapraszamy na kiermasz świąteczny, organizowany przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Pucku. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na terapię i wypoczynek osób niepełnosprawnych.
 10. Od dzisiejszej niedzieli został wystawiony kosz w kościele pod chórem, do którego można składać artykuły żywnościowe oraz środki czystości - aby wspomóc potrzebujących. Niech to będzie nasz dar serca przed świętami.
 11. Chcielibyśmy swoją ofiarą wspomóc rodzinę z Ukrainy, która przebywała u nas w domu parafialnym pół roku. Za tydzień zbiórka na pomoc dla nich.
 12. Prasa katolicka jak zwykle wyłożona jest pod chórem.
 13. W tygodniu odbył się pogrzeb + Roberta Łąckiego lat 78 zamieszkałego w Pucku przy ul. Bukowej. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Ks. Mariusz Kunicki

© Copyright 2024 - Przystań Miłosierdzia