Przystań

Miłosierdzia

05 czerwca 2022

Duch Święty

Architekt Twojego życia duchowego

 

"O ogniu trawiący, o Duchu miłości, zstąp na mnie, ażeby w mej duszy dokonało się jakby wcielenie Słowa, abym była dla Niego jakby nowym człowieczeństwem, w którym mógłby ponawiać swoją Tajemnicę”.

 

św. Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej

 

 

Przecież tyle cudów widziało tych dwunastu mężczyzn, tak wiele budujących słów usłyszeli, tyle kilometrów z Jezusem przemierzyli, tak wiele czasu z Nim spędzili. Patrzyli i podziwiali… włożyli konkretny trud w chodzeniu za Jezusem, zostawili jakąś cześć swojego życia, ale ciągle czegoś brakowało. Każdy z nich miał nadal swoje plany, swoje spojrzenie, bał się Jezusowej nowości, komplikował, nie dowierzał misji, do której został wezwani etc. Sam wewnętrznie rozbity nie był wstanie budować jedności w gronie Apostołów, a tym bardzie nieść innym przesłanie jedności. Kiedy zstąpił Duch Święty nagle wszystko się zmieniło.

 

Dlaczego? Bo On jest ARCHITEKTEM nowego życie. Życia według DUCHA. Życia “od środka”. Duch Święty na wiele sposobów budzi i poprowadzi Twoje życie duchowe.

  • On jest OGNIEM. Oczyszcza, wyniszcza, usuwa i wypala to, co Cię oddziela od Boga. Ogniste płomienie wyniszczają i jednoczą ze sobą, zmieniają w siebie. Dzieło Ducha Świętego jest dopełnieniem pracy człowieka i polega na całkowitym wypaleniu tego, czego sam nie jesteś w stanie uporządkować lub usunąć.
  • On jest WODĄ. Daje życie, ożywia Cię każdego dnia, dodaje nadziei. Jak ciało potrzebuje duszy, tak cały człowiek potrzebuje Ducha Świętego. Woda daje życie wszystkiemu, co żyje. Złożone w Tobie dary potrzebują ciągłego zraszania, podlewania, doglądania – świeżego spojrzenia, które daje Duch.
  • On jest ŚWIATŁEM. Oświeca, bo codziennie musisz wybierać. Duch Święty daje Ci moc, aby wybierać to, co przynosi jedność i pokój.
  • On jest WIATREM. Pobudza, zsyła natchnienia, zachęca do działanie, szczególnie wtedy kiedy się zniechęcasz, kiedy mówisz nie warto, a co ja z tego będę miał.
  • On jest GOŁĘBICĄ. To ptak, który przynosi informację. Duch Święty również przynosi wyjątkową wiadomość o Twoim wnętrzu, kim tak naprawdę jesteś. Mówi Ci o innym świecie – świecie ducha, Twoim wewnętrznym świecie. Noe z arki wypuścił gołębicę, a ta przynosząc mu oliwną gałązkę poinformowała go o istnieniu nowego świata obmytego wodami potopu. To Duch Święty mówi Ci: Jezus obmył Cię z grzechu, Bóg daje Ci nowe życie.
  • On jest PARAKLETEM. Pociesza, jest Przyjacielem, jest ciągle obecny. I kiedy widzisz małe owoce swojego trudu, Duch Święty zachęca Cię byś podjął kolejny raz wyzwanie przerastającej Cię sprawy. On chce Ci powiedzieć, że trud w swoim czasie zostanie nagrodzony. Zresztą dobrze o tym wiesz, że czym więcej włożonego wysiłku tym smakowitsze są jego owoce.

 

Na koniec wyjątkowa modlitwa do Ducha Świętego autorstwa św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, Małej Arabki, palestyńskiej karmelitanki.

 

Duchu Święty, natchnij mnie. Miłości Boża, pochłoń mnie. Po prawdziwej drodze prowadź mnie. Maryjo, Matko moja, spójrz na mnie. Z Jezusem błogosław mi. Od wszelkiego zła, Od wszelkiego złudzenia, Od wszelkiego niebezpieczeństwa, zachowaj mnie!

 

 

 

Źródło: https://www.karmel.pl

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia