Przystań

Miłosierdzia

Dwudziesta Czwarta Niedziela zwykła

11 września 2022
 1. Dziękujemy Ks. Pawłowi za głoszone Słowo Boże oraz duszpasterską pomoc. Zapraszamy dziś o godz. 20.00 na spotkanie modlitewne, prowadzone przez kapłanów naszej archidiecezji. Będziemy wypraszać łaskę powołań do służby w kościele i modlić się za powołanych.
 2. Jeszcze raz kierujemy szczere podziękowania tym, którzy wzięli udział
  w pielgrzymce do Swarzewa. Za modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej.
 3. Dzisiejsza kolekta jest naszą comiesięczną zbiórką budowlaną – dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.
 4. Liturgiczną Służbę Ołtarza zapraszamy w poniedziałek o godz. 18.00 na Mszę św., po której odbędzie się zbiórka. Zapraszanie kierujemy również do chłopców i mężczyzn, którzy chcą zostać ministrantami lub lektorami, aby służyć Chrystusowi przy ołtarzu.
 5. We wtorek  13 września zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 rozpocznie się różaniec (o poprowadzenie modlitwy prosimy Wspólnotę Żywego Różańca). Następnie odśpiewamy godzinki i udamy się w procesji światła wokół kościoła. Po niej rozpocznie się Msza Św. zakończona Apelem Jasnogórskim. Na procesję przynieśmy świece.
 6. We środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – który jest znakiem naszego zbawienia. Tego dnia nowenna do św. Józefa o godz. 8.30 i 18.00.
 7. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się  w czwartek 15 września o godz. 19.00 w kościele. Natomiast dla kandydatów do bierzmowania w piątek 16 września o godz. 19.00 w kościele.
 8. W marcu nasza parafia przyjęła 4 - osobową rodzinę uchodźców z Ukrainy. Pod koniec września wracają już do swojej ojczyzny. Chcielibyśmy ich wspomóc bo koszty podroży są dość duże. Dlatego przy wyjściu z kościoła dziś swoją ofiarą do puszki możemy okazać dar serca. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 9. W przyszłą niedziele w naszej wspólnocie będziemy gościć ks. Jana Wójcika, który  sam posługuje w parafiach św. Anny w Rohatynie i św. Stanisława w Lipówce na Ukrainie. Swoją ofiarą będziemy mogli wesprzeć inicjatywy, które tam na co dzień podejmuje.
 10. Msza św. w kaplicy w Sławutowie w niedziele o godz. 13.00.
 11. Informujemy, że biuro parafialne czynne jest we wtorek w i czwartek w godz. od 16.00 do 17.00 w sobotę od godz. 9.15 – 10.00.
 12. W dniach 23 -24 września nasz parafia udaje się w pielgrzymkę do Niepokalanowa i Warszawy. Prosimy odebranie w przyszłą niedzielę dokładnego programu i uregulowaniu do tego czasu należności.
 13. Wyrażamy wdzięczność za cotygodniowe posprzątanie świątyni.
 14. Pod chórem do nabycia aktualna prasa katolicka w tym nasz Głos Siostry Faustyny.
 15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka + Maria Lessnau  l.82 zamieszkała w Połczynie. Zmarłych parafian i dobroczyńców naszego kościoła polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 16. Niech Bóg błogosławi wszystkim na cały ten nowy tydzień w obowiązkach, nauce, pracy a przede wszystkim naszym świadectwie przynależności do Jezusa Chrystusa.

© Copyright 2021 - Przystań Miłosierdzia